Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

03-10-2013

System wymiany informacji na rynku wewnętrznym (IMI)

Szanowni Przedsiębiorcy! W niniejszej wiadomości - w formie newslettera - znajdą Państwo rozszerzenie istotnych zagadnień dot. Systemu Wymiany Informacji na Rynku Wewnętrznym (Internal Market Information system).

02-10-2013

Prosimy o więcej

Trwa akcja „Nakręć się na pomaganie Kamilowi” – zbiórka nakrętek, z której dochód przeznaczony zostanie na leczenie Kamila Nowosielskiego. Nakrętki wciąż można przynosić – w Lubaniu do Biura Obsługi Interesantów w Urzędzie Miasta, w Zgorzelcu do Mini Clubu w Plazie, w Olszynie do Gminnego Ośrodka Zdrowia. W urzędowym BOI przez trzy tygodnie udało się zebrać kilkanaście worków wypełnionych nakrętkami.

02-10-2013

Odbierać bez przeszkód

1 września 2013 roku Telewizja Polska uruchomiła dwa nowe programy: TVP Regionalną, tworzoną przez 16 ośrodków regionalnych TVP oraz pełnowymiarowy program informacyjny TVP INFO. Oba kanały dostępne są w naziemnej telewizji cyfrowej oraz we wszystkich sieciach kablowych. Jeżeli masz problem z odbiorem TVP Wrocław lub TVP INFO koniecznie ponownie wyszukaj kanały w swoim telewizorze lub dekoderze. Jeżeli nie przyniesie to efektu – skontaktuj się z dostawcą sygnału i zapytaj o nowe kanały Telewizji Polskiej.

01-10-2013

Dni Ubezpieczonego w Twoim ZUSie - warto wiedzieć więcej

Specjalnie adresowane porady ekspertów, cenne wskazówki oraz pomocne publikacje. To wszystko czeka na ubezpieczonych w placówkach ZUS w całej Polsce w dniach 7-11 października. Pracujesz? Prowadzisz firmę? Jesteś nianią? Martwisz się o ubezpieczenie zdrowotne swoich bliskich? – to najlepsza okazja dla Ciebie, jako Ubezpieczonego, aby wyjaśnić wszystkie nurtujące Cię kwestie. Zapraszamy na „Dni Ubezpieczonego” – warto, byś wiedział więcej o ubezpieczeniach społecznych.

30-09-2013

Jesienna akcja szczepienia lisów

Dolnośląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach od 11 do 16 października br. na terenie województwa dolnośląskiego zostanie przeprowadzona jesienna akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie poprzez wyłożenie szczepionki doustnej z samolotów w ilości 20 dawek na 1 km2. W niniejszym artykule zawarte są wskazówki dla mieszkańców terenów, na których zostaną wyłożone immunoprzynęty służące do zapobiegania wystąpienia wścieklizny.

30-09-2013

Profilaktyka podstawą zdrowia

Uprzejmie informujemy, iż dnia 9 i 10 października 2013 przed sklepem „Bricomarché” w Lubaniu przeprowadzane będą bezpłatne badania mammograficzne dla mieszkanek miasta Lubań w wieku od 50 do 69 lat. W specjalnie podstawionym Mammobusie, pracownicy z Ośrodka NS ZOZ „Diagnostyk” z Zielonej Góry wykonają profilaktyczne badania dla tych Pań, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie miały wykonywanych tego typu badań. Panie, które nie będą spełniały powyższych warunków będą mogły mieć wykonane badania odpłatnie w cenie 80 zł. Zapisy na badania prowadzone są pod numerami telefonów: (68) 452 77 96, (68) 452 77 17, 605 596 655, 605 598 077.

27-09-2013

ZGiUK w czołówce polskich firm komunalnych

Z wielką radością informujemy, iż Kapituła Złotej Odznaki Krajowej Izby Gospodarki Odpadami Decyzją z dnia 11 września 2013 r. przyznała Zakładowi Gospodarki i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Lubaniu ZŁOTĄ ODZNAKĘ KIGO.

27-09-2013

Masz prawo wiedzieć!

Już 28 września 2013 roku - po raz dziesiąty obchodzony będzie światowy Dzień Prawa Dostępu do Informacji Publicznej.

27-09-2013

Regionalna konferencja w lubańskiej "Jedynce"

24  września w Gimnazjum nr 1 im. S. Wyspiańskiego w Lubaniu odbyła się regionalna konferencja poruszająca zagadnienie „Zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży w rzeczywistości szkolnej”, która została zainicjowana przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty i Wojewódzkiego Konsultanta ds. Dzieci i Młodzieży przy współpracy z Centrum Neuropsychiatrii „Neuromed” oraz Zespołem Szkół nr 12 we Wrocławiu.

26-09-2013

Narodowe czytanie Fredry

25 września w Gimnazjum Publicznym w Pisarzowicach odbyło się spotkanie z bajkami komediopisarza i zarazem patrona szkoły - Aleksandra Fredry.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...