Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

04-09-2014

Delegacja z Kolina w Lubaniu

Wczoraj z jednodniową wizytą w Lubaniu przebywała delegacja z miasta partnerskiego Kolin w Czechach.

04-09-2014

Wyjazd do Filharmonii

Realizując założenia Akademii Seniora w ramach Programu Rewitalizacji Społecznej Śródmieścia Miasta Lubań, seniorzy mieli szansę na aktywny udział w życiu społecznym.  Ośrodek Wsparcia Dziennego w Lubaniu zorganizował 29 sierpnia 2014 r. wyjazd do Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze na koncert zatytułowany "Letnia Filharmonia – przeboje muzyki symfonicznej".

04-09-2014

Burmistrz u diamentowych jubilatów

Państwo Eleonora i Tadeusz Ślimakowie 60 lat temu przyrzekli sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. 3 września obchodzili 60-tą rocznicę ślubu.

03-09-2014

Nowy wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia nowego wideoinformatora. Tym razem w kronice wydarzeń naszego miasta:

  • 75. rocznica wybuchu II Wojny Światowej
  • nowy rok szkolny rozpoczęty
  • ekipa telewizji TVN w Lubaniu
  • Kabaret Moralnego Niepokoju w Lubaniu

03-09-2014

53. Sesja Rady Miasta

26 sierpnia br. Rada Miasta Lubań spotkała się po raz 53. Wśród poruszonych tematów znalazły się między innymi informacje o przygotowaniu placówek oświatowych Gminy Miejskiej Lubań do nowego roku szkolnego pod kątem funkcjonalności bazy dydaktycznej, stanie aktualnym i perspektywach rozwoju monitoringu wizyjnego w mieście Lubań oraz informacja nt. działalności miejskich klubów sportowych w okresie 2013-2014 – ich osiągnięć i planów na przyszłość.

03-09-2014

Przedsiębiorco, pamiętaj!

W dniu 30 września 2014 roku upływa termin  opłacenia trzeciej raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów zawierających alkohol w 2014 roku.

03-09-2014

Bezpłatne doradztwo księgowe dla organizacji pozarządowych

Dolnośląski Punkt Konsultacyjno-Doradczy w Lubaniu, prowadzony przez Stowarzyszenie P-ZFST „Pogranicze”, serdecznie zaprasza we wrześniu br. przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych na bezpłatne, indywidualne doradztwo księgowe.

02-09-2014

Upamiętnili 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej

W poniedziałek, 1 września lubanianie uczcili 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Uroczystości rozpoczęto od złożenia kwiatów przy kurhanie Józefa Piłsudskiego. Następnie w kościele pw. Św. Trójcy w Lubaniu odbyła się msza św. w intencji ojczyzny i poległych w II wojnie światowej.

02-09-2014

Ogłoszenie dla komitetów wyborczych

Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Lubaniu będący administratorem słupów ogłoszeniowych na terenie miasta Lubań, zgodnie z art. 114 Kodeksu Wyborczego, informuje zarejestrowane Komitety Wyborcze do Wyborów Samorządowych o miejscach przeznaczonych do bezpłatnego umieszczania plakatów wyborczych.

02-09-2014

Skorzystaj z usług specjalisty - harmonogram porad we wrześniu.

Jeżeli jesteś mieszkańcem  Śródmieścia Lubania i  masz potrzebę skorzystania z bezpłatnych porad prawnika, psychologa lub pedagoga  zapraszamy do Punktu Poradnictwa Specjalistycznego zlokalizowanego w Lubaniu przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, Plac Lompy 1.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...