Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

14-06-2013

Maraton rodzinnych festynów

Festyny, pikniki, imprezy plenerowe – to najlepszy sposób na rodzinne spędzenie wolnego czasu. W jednym miejscu trochę ruchu i rekreacji, trochę kultury, trochę biesiadowania i typowe letnie atrakcje dla małych i dużych.

Program Dni Lubania obfituje w takie okazje do zabawy, począwszy od Dnia Rodziny, który odbędzie się 23 czerwca w sobotę na Rynku.

14-06-2013

Dotknij i posmakuj historii!

Poznawanie historii może być dobrą zabawą – ta idea przyświeca Dniom Historii. Obejrzenie plenerowej inscenizacji, wzięcie udziału w zabawie wymyślonej przed wiekami, rozszyfrowanie zagadek podczas podchodów, zwiedzenie zrekonstruowanych kiermaszów rzemieślników - wszystko to może być niezapomnianą lekcją historii, ale też niebanalnym sposobem na wypoczynek.

14-06-2013

LAWA 2013

Tradycją obchodów naszego miejskiego święta są koncerty w malowniczo położonym lubańskim amfiteatrze. LAWA podgrzewa atmosferę na wygasłym wulkanie do czerwoności. W tym roku Dzień Kultury – LAWA zbiega się z końcem roku szkolnego i inauguruje wakacje.

14-06-2013

"O skutecznym rad sposobie w XVI w." - przedstawienie historyczne

Mocnym punktem lubańskich Dni Historii otwierających święto naszego miasta będzie inscenizacja historyczna w wykonaniu lubańskich grup teatralnych w tym „Teatru dziewiątka” „Promotora” i „Okularu”. W  sobotę 22 czerwca o godzinie 15.00 w Rynku nasi aktorzy amatorzy wcielą się w rolę lubańskich rajców i przedstawią wybory burmistrza z początków XVI wieku. Przedstawienie powstało w oparciu o umocowaną w realiach historycznych sztukę, napisaną przez Grzegorza Żaka na podstawie materiałów źródłowych pozyskanych w lubańskim archiwum. W jego wizji lubańscy rajcy z okresu renesansu mają nie mniej powodów do zmartwień niż nasi współcześni politycy i samorządowcy.

13-06-2013

Konferencja popularnonaukowa

Obchody święta miasta rozpoczną się oficjalnie w piątek, 21 czerwca, Dniami Historii. O godzinie 16.00 otwarta zostanie wystawa poświęcona wielkim ludziom, którzy zapisali się na kartach historii, a których gościło nasze miasto. Następnie, o godzinie 16.30 zapraszamy na popularnonaukową konferencję w Ratuszu. Dyrektor Muzeum Regionalnego, dr Łukasz Tekiela nie chce, by konferencja miała akademicki charakter, wystąpienia są adresowane do wszystkich, których interesują dzieje ich miasta i regionu. Zaproszeni goście przygotowali wystąpienia pełne ciekawostek i szerzej nie znanych do tej pory faktów.

13-06-2013

Spotkanie z pisarką

Corocznie Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu oraz biblioteki z terenu Województwa Dolnośląskiego organizują spotkania z pisarzami pod nazwą "Z książką na walizkach". Spotkania dofinansowane są ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego a w tym roku także przez Urząd Miasta w Nowej Rudzie. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im Marii Konopnickiej w Lubaniu po raz kolejny wzięła udział w akcji „Z książką na walizkach". W tej edycji spotkań do Lubania dotarła pisarka, Agnieszka Tyszka.

13-06-2013

Konferencja historyczna poświęcona dziejom regionu

21.06.2013 (piątek) Muzeum Regionalne w Lubaniu

11-06-2013

Dzień Pirata - Żeglarze Dzieciom

Klub Żeglarski "Izery" wraz z Komendą Hufca ZHP Lubań zapraszają wszystkich na Przystań Żeglarską "Izery" (Stankowice, 500m za Zamkiem Czocha) 15 czerwca br., gdzie czekać będzie mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Przyjdź w stroju pirata i weź udział w konkursach, grach i zabawach.

11-06-2013

Weź udział w Grand Prix Lubania!

Serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Szosowym Wyścigu Kolarskim "Grand Prix Lubania" - ruszamy 30 czerwca (niedziela) o godz. 10.30 z Lubania.

01-06-2013

Propozycje MiPBP w Lubaniu na okres czerwiec - grudzień 2013 r.

Serdecznie Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami bibliograficznymi oraz ofertą zajęć prowadzonych w głównej siedzibie Biblioteki w Lubaniu w okresie od czerwca do grudnia 2013 r.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...