Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

21-06-2013

MISTRZOSTWA POLSKI KARATE SHOTOKAN WKC Kowary -Karpacz 14-16.06. 2013

W dniach 14 - 16.06.2013 r. odbyły się Mistrzostwa Polski Karate Shotokan dzieci, młodzieży i dorosłych rozegrane wg. przepisów WKC (World Karate Confederation). Turniej został poprzedzony seminarium karate i egzaminem na stopnie mistrzowskie DAN. Pierwszy dzień imprezy odbył się w Kowarach, natomiast drugi dzień mistrzostw w Karpaczu. Seminarium Karate poprowadził wybitny szkoleniowiec, ekspert z zakresu walki wręcz, Steve Roberts, posiadający stopień mistrzowski 6 Dan. Jest byłym trenerem kadry Wielkiej Brytanii, a obecnie szefem wyszkolenia instruktorów Tokon Kai Karate Academy w Londynie. W mistrzostwach wzięło udział niemal 200 zawodników z 22 klubów z całej Polski, w tym liczna 26 osobowa reprezentacja z UKS Samuraj Lubań.

19-06-2013

„Via Regia: poznać Europę - od historii do przyszłości”

Od ponad ośmiu wieków miasta i regiony między Dnieprem, Wisłą, Łabą, Renem i Pirenejami łączy jeden z głównych europejskich szlaków komunikacyjnych – Via Regia, czyli Droga Królewska. Na jej trasie rozwinęły tak znaczące ośrodki, jak Kijów, Lwów, Kraków, Wrocław, Lipsk, Frankfurt czy Moguncja. Na zachód od Renu Wysoka Droga splotła się ze starymi, rzymskimi traktami, dzięki czemu przez Tours i Pireneje łączy się ona z pielgrzymim szlakiem do Santiago de Compostela. Od sześciu lat Via Regia – podobnie jak Camino de Santiago – należy do grupy Europejskich Szlaków Kulturowych i wzbudza coraz większe zainteresowanie.

18-06-2013

"Dni Lubania na rowerze" - bądźcie z nami!

Obawiacie się, że nie podołacie wyzwaniu!? Nie martwcie się! Rajd ma być wycieczką, a nie wyścigiem kolarskim! Przygotowaliśmy kilka postojów regeneracyjnych, na których będzie można odpocząć i pokrzepić się przygotowanym posiłkiem. - zachęcają współorganizatorzy imprezy - MG-LKS-KWISA.

18-06-2013

Zapraszamy na rajd rowerowy!

Obawiacie się, że nie podołacie wyzwaniu!? Nie martwcie się! Rajd ma być wycieczką, a nie wyścigiem kolarskim! Przygotowaliśmy kilka postojów regeneracyjnych, na których będzie można odpocząć i pokrzepić się przygotowanym posiłkiem. - zachęcają współorganizatorzy imprezy - MG-LKS-KWISA.

17-06-2013

Dzieci odkryły zapomniany skarb z Doliny Rzeki Kwisy

W  Muzeum Regionalnym w Lubaniu  w ostatnich trzech tygodniach zostały przeprowadzone zajęcia poświęcone minerałom z okolic Lubania.  Uczestniczyły w nich  dzieci i młodzież z Lubania, Świeradowa Zdroju i Pisarzowic.

14-06-2013

Ogólnopolski Konkurs Piosenki z Tuwimem

Fundacja Młodzi Artyści ma zaszczyt zaprosić do Ogólnopolskiego Konkursu Piosenka z Tuwimem. Szukamy młodych, zdolnych ludzi piszących teksty do piosenek. Te najlepsze inspirowane twórczością Juliana Tuwima, zdobędą nagrody i zostaną wydane na płycie.

14-06-2013

Turniej Piłki Nożnej, kibicowanie, rekreacja

Sobotę 29 czerwca warto będzie spędzić na lubańskim stadionie. Na świętujących lubanian czekać będzie sportowy festyn, miasteczko rekreacyjne, występy zespołów Miejskiego Domu Kultury i pokaz ZUMBY. Główna atrakcja dnia to turniej piłki nożnej służb mundurowych. Kibicować będzie można drużynom policjantów, strażaków, strażników granicznych i służb więziennych.

14-06-2013

Ogólnopolski Szosowy Wyścig Kolarski "O GRAND PRIX LUBANIA"

W ramach Dni Sportu odbędzie się OGÓLNOPOLSKI SZOSOWY WYŚCIG KOLARSKI „O GRAND PRIX LUBANIA” organizowany przez Klub Kolarski KWISA. Jest to etap 47 Małego Wyścigu Pokoju.

14-06-2013

Maraton rodzinnych festynów

Festyny, pikniki, imprezy plenerowe – to najlepszy sposób na rodzinne spędzenie wolnego czasu. W jednym miejscu trochę ruchu i rekreacji, trochę kultury, trochę biesiadowania i typowe letnie atrakcje dla małych i dużych.

Program Dni Lubania obfituje w takie okazje do zabawy, począwszy od Dnia Rodziny, który odbędzie się 23 czerwca w sobotę na Rynku.

14-06-2013

Dotknij i posmakuj historii!

Poznawanie historii może być dobrą zabawą – ta idea przyświeca Dniom Historii. Obejrzenie plenerowej inscenizacji, wzięcie udziału w zabawie wymyślonej przed wiekami, rozszyfrowanie zagadek podczas podchodów, zwiedzenie zrekonstruowanych kiermaszów rzemieślników - wszystko to może być niezapomnianą lekcją historii, ale też niebanalnym sposobem na wypoczynek.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...