Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

24-06-2013

UROCZYSTE PODSUMOWANIE PROJEKTU NA UNIEGOSZCZY

Ponad 300 osób   uczestniczyło w niedzielę 16 czerwca 2013 w uroczystym spotkaniu podsumowującym realizację projektu „Uniegoszcz - historyczna reaktywacja”, zorganizowanym w parafii pw. Narodzenia NMP w Lubaniu przez Stowarzyszenie Miłośników Parafii Katolickiej w Uniegoszczy.

23-06-2013

Wystawa malarstwa Ludwika Danzigera i Albrechta Brucka

Stowarzyszenie Miłośników Górnych Łużyc zaprasza do podziwiania "Wystawy malarstwa Ludwika Danzigera i Albrechta Brucka", której ekspozycja znajduje się w Lubańskim Centrum Historycznym (ul. Bracka 12).

23-06-2013

Dni historią wypełnione

Za nami Dni Historii.

22-06-2013

SPOTKANIE Z BUKOWIŃCZYKAMI

Fundacja Bukowińska "Bratnia Pomoc" w Lubaniu serdecznie zaprasza na SPOTKANIE Z BUKOWIŃCZYKAMI, które odbędzie się w sali lustrzanej Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu (ul. Kościuszki 4) w sobotę 29 czerwca 2013 r. o
godzinie 16.00.

21-06-2013

Ważny komunikat

Od 20.06.2013 r. do 25.06.2013 roku, Muzeum Regionalne w Lubaniu będzie nieczynne.

21-06-2013

Lubańska wyprawa odkrywców

Muzeum Regionalne w Lubaniu wraz z Łużyckim Centrum Rozwoju przygotowały questing, czyli formę gry terenowej polegającej na tworzeniu  questów (wypraw) -  „tras spacerowych” prezentujących historię miasta, rynku oraz wybranych obiektów.

21-06-2013

MISTRZOSTWA POLSKI KARATE SHOTOKAN WKC Kowary -Karpacz 14-16.06. 2013

W dniach 14 - 16.06.2013 r. odbyły się Mistrzostwa Polski Karate Shotokan dzieci, młodzieży i dorosłych rozegrane wg. przepisów WKC (World Karate Confederation). Turniej został poprzedzony seminarium karate i egzaminem na stopnie mistrzowskie DAN. Pierwszy dzień imprezy odbył się w Kowarach, natomiast drugi dzień mistrzostw w Karpaczu. Seminarium Karate poprowadził wybitny szkoleniowiec, ekspert z zakresu walki wręcz, Steve Roberts, posiadający stopień mistrzowski 6 Dan. Jest byłym trenerem kadry Wielkiej Brytanii, a obecnie szefem wyszkolenia instruktorów Tokon Kai Karate Academy w Londynie. W mistrzostwach wzięło udział niemal 200 zawodników z 22 klubów z całej Polski, w tym liczna 26 osobowa reprezentacja z UKS Samuraj Lubań.

19-06-2013

„Via Regia: poznać Europę - od historii do przyszłości”

Od ponad ośmiu wieków miasta i regiony między Dnieprem, Wisłą, Łabą, Renem i Pirenejami łączy jeden z głównych europejskich szlaków komunikacyjnych – Via Regia, czyli Droga Królewska. Na jej trasie rozwinęły tak znaczące ośrodki, jak Kijów, Lwów, Kraków, Wrocław, Lipsk, Frankfurt czy Moguncja. Na zachód od Renu Wysoka Droga splotła się ze starymi, rzymskimi traktami, dzięki czemu przez Tours i Pireneje łączy się ona z pielgrzymim szlakiem do Santiago de Compostela. Od sześciu lat Via Regia – podobnie jak Camino de Santiago – należy do grupy Europejskich Szlaków Kulturowych i wzbudza coraz większe zainteresowanie.

18-06-2013

"Dni Lubania na rowerze" - bądźcie z nami!

Obawiacie się, że nie podołacie wyzwaniu!? Nie martwcie się! Rajd ma być wycieczką, a nie wyścigiem kolarskim! Przygotowaliśmy kilka postojów regeneracyjnych, na których będzie można odpocząć i pokrzepić się przygotowanym posiłkiem. - zachęcają współorganizatorzy imprezy - MG-LKS-KWISA.

18-06-2013

Zapraszamy na rajd rowerowy!

Obawiacie się, że nie podołacie wyzwaniu!? Nie martwcie się! Rajd ma być wycieczką, a nie wyścigiem kolarskim! Przygotowaliśmy kilka postojów regeneracyjnych, na których będzie można odpocząć i pokrzepić się przygotowanym posiłkiem. - zachęcają współorganizatorzy imprezy - MG-LKS-KWISA.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...