Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

10-07-2013

XIX Międzynarodowy Abstynencki Festiwal Muzyczny LEŚNA 2013 oraz Zlot Rodzin Abstynenckich

Lubańskie Stowarzyszenie Abstynentów "ODNOWA" w Lubaniu oraz Ośrodek Kultury i Sportu w LEśnej zapraszają na XIX Międzynarodowy Abstynencki Festiwal Muzyczny LEŚNA 2013 oraz Zlot Rodzin Abstynenckich, który odbywać się będzie w dniach 18 - 21 lipca w Ośrodku Wypoczynkowym "Baworowa".

10-07-2013

„Twoja ulubiona opowieść biblijna” - weź udział w konkursie!

Centrum Inicjatyw Lokalnych, Klasztor Ojców Paulinów w Leśniowie oraz Tygodnik Katolicki „Niedziela” zapraszają do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym pn. „Twoja ulubiona opowieść biblijna”. Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku 4-13 lat z całej Polski.

09-07-2013

Rodziny z Lubania na starcie

W iście rodzinnej atmosferze przebiegały VI Rodzinne Marsze na Orientacje. Imprezę zorganizował przez Oddział Łużycki PTSM w Lubaniu wspólnie z Oddziałem PTTK w Lwówku Śląskim. Zawody odbywały się 5 i 6 lipca w świeradowskim parku zdrojowym i w pobliskich lasach.

08-07-2013

"Karykatury środowiska naturalnego" - wystawa w Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec

Globalny temat jakim jest środowisko naturalne, człowiek oraz przyroda zajmuje wielu artystów, także karykaturzystów. Galeria dziwnej sztuki „Caricatura Kassel“ zebrała na ten ten temat wystawę składającą się z trzydziestu pięciu reprodukcji znanych karykaturzystów. Dwadzieścia pięć z nich, wciąż aktualnych, można będzie obejrzeć od 7 czerwca do 31 października 2013 na piętrze bocianiej willi w Naszym Zoo, przy Zittauerstr.43 w Görlitz.

06-07-2013

SPOTKANIE Z BUKOWIŃCZYKAMI

Ponad 100 osób uczestniczyło w sobotę 29 czerwca w „Spotkaniu z Bukowińczykami”, zorganizowanym w Lubaniu przez Fundację Bukowińską „Bratnia Pomoc”.

05-07-2013

Zostań Lubańskim Odkrywcą!

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wzięcia udziału w pierwszej lubańskiej grze terenowej! Dotyczy ona zabytków znajdujących się na Rynku oraz sławnych osób z nimi związanych.  

Czy w Lubaniu byli Szwedzi?
Jakie tajemnice skrywa portal?
Kto zna dobrze herb Lubania?

05-07-2013

Festyn Rodzinny

Ogłoszony 11 października 2012 roku przez papieża Benedykta XVI Rok Wiary skłania nas do refleksji nad fundamentem budowania osobistej relacji z Bogiem i ludźmi. Wiadomo, wiara jest sprawą bardzo intymną, ale jednocześnie bardzo ważnym jej elementem jest świadectwo. Czasami w jego podkreśleniu wystarczają tzw. metody standardowe. Coraz częściej jednak podkreśla się rolę świadectwa „niekonwencjonalnego”, w którym bardzo ważną rolę pełni ludzka emocjonalność i wynikająca z praktykowanej wiary RADOŚĆ. Te właśnie oczekiwania skłoniły Parafialną Scholę EDEN przy parafii św. Maksymiliana Marii Kolbe w Lubaniu-Księginkach do skorzystania z zaproszenia organizatorów VIII Festynu Rodzinnego w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Węglińcu i zaprezentowania pierwszego w jej 6-letniej historii koncertu ewangelizacyjnego. Odbył się on w sobotę (29.06) w godzinach popołudniowych.

04-07-2013

Warsztaty "Zip - Zap"

Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” w Lubaniu serdecznie zaprasza na warsztat z animacji językowej pt. „Zip-Zap”, który odbędzie się 24 października 2013 r. w sali konferencyjnej Łużyckiego Centrum Rozwoju w Lubaniu. Lubań został wybrany przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży jako jedno z 3 miast w Polsce do przeprowadzenia w 2013 r. warsztatu ZIP-ZAP (pozostałe miasta to: Kraków, Szczecin).

02-07-2013

Wędrówka szlakiem VIA REGIA

W ramach projektu “Via Regia: poznać Europę - od historii do przyszłości”, Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” i Christlich-Soziales Bildungswerk Sachsen, zapraszają do udziału w sobotę 6 lipca w kolejnej wędrówce szlakiem VIA REGIA. Jej trasa prowadzić będzie z LUBANIA do ZGORZELCA.

02-07-2013

Dni Sportu

Dwa dni kończące tegoroczne obchody Dni Lubania odbywały się pod znakiem sportu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...