Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

14-10-2013

Włókniarz "zdemolował" Łużyce

W meczu 11. kolejki klasy okręgowej Łużyce Lubań przegrały na wyjeździe z Włókniarzem Mirsk aż 1:6.

11-10-2013

Odkryj owoce z naturalnych sadów! Już 15 listopada w Bad Muskau

Owoce rodzimych, tradycyjnych dla regionu odmian, pochodzące z naturalnych sadów kuszą swoim smakiem i zapachem. „Toż to samo zdrowie i przyjemność” – potwierdzi niejeden smakosz. Dla zachowania starych sadów owocowych, poza fachową wiedzą na ich temat, ważne jest także prezentowanie możliwości różnorodnego ich wykorzystania. Jak uczyć i informować o korzyściach płynących z tradycyjnych sadów dowiedzieć się można już 15 listopada 2013 r. w Bad Muskau (Niemcy) podczas polsko-niemieckiego seminarium „Efekty wykorzystania owoców z naturalnych sadów - motywacja do zachowania”. Udział bezpłatny!

10-10-2013

Informacja na „dzień dobry”

Renesansowy Ratusz i Muzeum Regionalne, Park na Kamiennej Górze i Wieża Bracka – nowe tablice turystyczne przedstawiające te obiekty „witają” przyjezdnych zachęcając tym samym do odwiedzenia lubańskich atrakcji turystycznych. Wizytówki miasta Lubania zostały zainstalowane przy drodze krajowej nr 30 relacji Zgorzelec – Jelenia Góra.

10-10-2013

Ekologiczne show

Już po raz trzeci Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu skorzystało z oferty Krakowskiego biura Promocji Kultury. W tym roku zaprosiło teatr „Marionetka” z Krakowa ze specjalnym show teatralno-ekologicznym dla najmłodszych. Dziś o godzinie 10.00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu dzieci z lubańskich placówek oświatowych miały okazję bycia świadkiem fantastycznego widowiska pn „W poszukiwaniu Leśnego Szumu”, które niosło za sobą zarówno dobrą zabawę jak i ekologiczny morał.

10-10-2013

Przygoda w stylu wczesnonowożytnym

18 października mieszkańcy Lubania otrzymają niepowtarzalną możliwość odbycia pasjonującej podróży w czasie. Ci, którzy o godz. 19.00 stawią się pod Wieżą Bracką, po pierwsze będą mogli podziwiać nocną panoramę miasta z wysokości 45 m; po drugie spotkają XVII-wieczną straż miejską podczas działań patrolowych; wreszcie, po trzecie wezmą udział w inscenizacji alarmu pożarowego sprzed 400 lat oraz obejrzą w sali rajców komediowe przedstawienie teatralne, odwołujące się do posiedzenia rady miejskiej w roku 1543. Repliki oryginalnych strojów, dawne miejskie procedury, ciekawostki z życia starego Lubania a przede wszystkim świetna atmosfera i zabawa spowodują, że wieczór 18 października utkwi wszystkim w pamięci na długo. Moc pozytywnych emocji – gwarantowana!

08-10-2013

Woalka tajemniczości

W lubańskim muzeum 6 października o godz. 16 miał miejsce wernisaż malarski Danuty Watras-Kocur. W przestrzeni muzeum zostało wyeksponowanych 28 obrazów olejnych oraz 6 rzeźb składających się na wystawę zatytułowaną "Woalka tajemniczości".

07-10-2013

Drugi z rzędu triumf piłkarzy Łużyc

Coraz lepiej w rozgrywkach klasy okręgowej spisują się piłkarze Łużyc Lubań. Zespół trenera Grzegorza Juszczyka po wygranej w Podgórzynie z Endico Mitexem tym razem poradził sobie z solidnym Lotnikiem Jeżów Sudecki, wygrywając przed własną publicznością 2:1.

02-10-2013

Trzymamy kciuki za „PINOKIA”

W sobotę, 5 października o godz. 10:00 w sali konferencyjnej BOK-MCC (II p.) odbędą się pierwsze przesłuchania do konkursu Muzyczna Bitwa Radia Wrocław.  Jednym z zakwalifikowanych do przesłuchań zespołów jest nasz rodzimy PINOKIO ALTERNATIVE, reaktywowany w roku 2012 legendarny skład weteranów punk rocka.

02-10-2013

Weź udział w Turnieju Rycerskim

Szukacie przyjemnego sposobu na spędzenie czasu w sobotnie październikowe popołudnie? Będzie ku temu okazja!! Już 5 października spotkamy się na dziedzińcach zamkowych podczas III ŚLĄSKIEGO TURNIEJU RYCERSKIEGO!

01-10-2013

"Ręce precz od jeża!" - kampania Naszego Zoo Görlitz Zgorzelec

Jesienią nieliczne jeże potrzebują pomocy człowieka.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...