Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

11-02-2014

Zgłoś się do projektu

Od grudnia ubiegłego roku w Lubaniu realizowany jest „Program Rewitalizacji Społecznej Śródmieścia Miasta Lubań”. Obecnie trwa rekrutacja do wszystkich działań, które będą realizowane w ramach projektu. Szczegółowe zasady rekrutacji określa regulamin Programu, który dostępny jest na stronie www.luban.pl/rewitalizacja.    czytaj więcej

11-02-2014

Nowy numer Lubańskiego Informatora Samorządowego

Nr 01/2014
styczeń 2014 r.

W tym numerze m.in.: nowy rok w Lubaniu - podsumowania i plany, będzie się działo w sercu miasta, harmonogram inwestycji drogowych w Lubaniu w 2014 r., inwestorzy w strefie ekonomicznej, miasto Lubań przyjazne seniorom, rekordzista Polski z Lubania.

11-02-2014

Targi Kolekcjonerskie

Jarmark Staroci organizowany w Lubaniu ściąga kolekcjonerów z całego regionu, którzy prezentują swoje zbiory na placu przed Galerią Łużycką. Można tu kupić stare meble, porcelanę, książki, monety i tysiące innych rzeczy. Odwiedzający kiermasz mają możliwość wszystko obejrzeć, kupić, targować się, uzupełnić bądź wymienić swoje zbiory. 

06-02-2014

Halowy Turniej orlików i żaków w Lubaniu

W dniu 01.02.2014 r. w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubaniu odbył się halowy turniej piłkarski dla w kategorii Orlik. Organizatorem turniejów był UKS MOSiR „Skorpiony” Lubań oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubaniu.

05-02-2014

Ferie zimowe w Ośrodku Wsparcia Dziennego

Ośrodek Wsparcia Dziennego w Lubaniu  zaprasza  dzieci w wieku 8-12 lat na zimowy wypoczynek w dniach 17-28 luty 2014 r.

05-02-2014

Spotkanie autorskie z Kasią Bulicz-Kasprzak

"Piszę książki, żeby zwyczajne życie innych było równie fascynujące jak moje." 

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubaniu serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z pisarką Kasią Bulicz-Kasprzak. 13 lutego 2014 r. o godz. 16:00 w czytelni biblioteki, Rynek-Ratusz. 

03-02-2014

Walentynkowy Koncert Operetkowy

Już niedługo Walentynki - święto miłości. W ten dzień, 14 lutego (piątek) o godz. 18.00 zapraszamy Państwa do Sali Widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu na operetkowy koncert  „Zaśpiewajmy o miłości”.  Koncert ten to bukiet muzyczny, łączący najpiękniejsze hity operetkowe i te mniej znane w spójną całość, którego podstawą jest miłość z jej wszystkimi odcieniami.

03-02-2014

Impreza sportowa "IZERSKA WIELKA WYRYPA" wygrywa ogólnopolską sondę WYBIERASZ ULTRA BIEG 2013

Oddział Łużycki Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Lubaniu w mijającym roku był organizatorem Ekstremalnego Rajdu na Orientację "Izerska Wielka Wyrypa 2013". Impreza odbywała się w sierpniu już po raz czwarty, a baza zawodów znajdowała się we Lwówku Śląskim.

31-01-2014

Przegląd Muzyczny "Jak Co Rock`u"

Już w najbliższą niedzielę 2 lutego o godz.14:00 w Sali Widowiskowej MDK w Lubaniu rozpocznie się I Przegląd Zespołów Muzycznych "Jak Co Rock`u". W przeglądzie weźmie udział 8 zespołów, co gwarantuje kilka godzin dobrej muzyki. Zespoły zaprezentują dowolnie wybrany repertuar, także możemy liczyć na wiele muzycznych niespodzianek. Niestety z przyczyn niezależnych od organizatora nie odbędzie się planowany wcześniej koncert zespołu JGL. A więc spotkajmy się w niedzielne popołudnie "Jak co Rock`u"

29-01-2014

Propozycje zajęć w okresie ferii zimowych

  Propozycje zajęć w okresie ferii zimowych w Oddziale dla dzieci Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej
w Lubaniu w 2014 roku.
Zajęcia odbywać się będą codziennie od 12:00 do 15:00:
- Papieroplastyka - rozwijamy wyobraźnię przestrzenną (w poniedziałki)
- Głośne czytanie bajek terapeutycznych, połączone z ilustracją przeczytanych książek (we wtorki)
- Zabawa z modeliną i plasteliną, wykorzystanie papierowych tacek (w środy)...

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...