Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

22-07-2013

Ciekawe znalezisko w centrum miasta

Od kilku dni Muzeum Regionalne prowadzi badania archeologiczne przy ul. Mikołaja w Lubaniu. Przyniosły one bardzo interesujące wyniki. Pod fundamentami wczesnonowożytnej piwnicy znaleziono całe XVI - wieczne naczynia, złożone tam w formie ofiary zakładzinowej. Takie ofiary składano duchom domowym celem odstraszania złych mocy.

 

22-07-2013

VIA REGIĄ PRZEZ LUBAŃ

Miłośnicy regionu z Dolnego Śląska i Saksonii wędrowali wspólnie szlakiem Via Regia podczas trzech wypraw zorganizowanych w czerwcu i lipcu br. przez lubańskie Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze”.   Trasy wszystkich przejść prowadziły przez Lubań.

19-07-2013

Piknik średniowieczny w Zamku Czocha

10 i 11 sierpnia odbędzie się Piknik średniowieczny w Zamku Czocha. W programie m.in. walki pokazowe na miecze, Bieg Rycerski oraz "Młynopiekarnia" dla Najmłodszych - replika średniowiecznego paleniska i warsztaty wypieku podpłomyków.

19-07-2013

Pomyślmy sami, co zrobić z odpadami?

Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej O/MiPBP w Lubaniu zaprasza do obejrzenia wystawy w Galerii Łużyckiej  mieszczącej się w Centrum miasta. Na wystawie można zobaczyć prace laureatów konkursu plastycznego pt. „Pomyślmy sami, co zrobić z odpadami?”, materiały Gimnazjum nr 3 w Lubaniu z Sesji Młodych Ekologów oraz ekspozycję przygotowaną przez Gimnazjum w Pisarzowicach pt. „Zostań EKO-MANEM”.

19-07-2013

KARKONOSZE 2013

Oddział Łużycki PTSM w Lubaniu ma zaszczyt zaprosić miłośników przyrody i pieszych wędrówek po górach na XV Jubileuszowy Międzynarodowy Rajd Górski Euroregionu NYSA pod Nazwą KARKONOSZE 2013.

19-07-2013

Seniorzy w Hejnicach

Seniorzy z Niemiec, Czech i Polski, a wśród nich przedstawiciele Bolesławca, Nowogrodźca i Lubania, spotkali  się 11 lipca w Hejnicach w Czechach.

 

18-07-2013

X Lubański Festiwal Folklorystyczny FolkArt 2013

Weź udział w X Lubańskim Festiwalu Folklorystycznym FolkArt 2013 o "Łużyckie Skrzypce" pod patronatem Burmistrza Miasta Lubań. START: 27 lipca, godz. 13.00 (Lubań - Rynek)

17-07-2013

Świstaki alpejskie ponownie w Zoo Görlitz-Zgorzelec

Po 3 latach nieobecności - od 2010 roku, goście zoo ponownie mogą zobaczyć świstaki alpejskie. Cztery zwierzaki wprowadziły się do Zoo w kwietniu 2013  z Tierparku w Aachen.

16-07-2013

Odkryj Góry Izerskie!

Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” w Lubaniu, Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej - Oddział MiPBP w Lubaniu, Nadleśnictwo Świeradów, we współpracy z Christlich-Soziales Bildungswerk Sachsen e.V. (Niemcy), zapraszają do udziału w sobotę 14 września 2013 r. w wycieczce przyrodniczej po Górach Izerskich.

12-07-2013

"PRZYGODY ROZBÓJNIKA RUMCAJSA" - spektakl teatralny

Ośrodek Wsparcia Dziennego w Lubania zaprasza małych mieszkańców miasta Lubań na spektakl teatralny Agencji Art - Metanoia z Krakowa zatytułowany "Przygody Rozbójnika Rumcajsa", który odbędzie się 16 lipca o godz. 10.00 w sali lustrzanej Miejskiego Domu Kultury (ul. Kościuszki 4, Lubań). Wstęp bezpłatny.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...