Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Lubię Lubań

Kalendarium

Miasto

22-03-2019

Witaj wiosno!

Tak hucznego powitania wiosna raczej się nie spodziewała. W całym Lubaniu było barwnie i niezwykle radośnie. Jednocześnie z szerokimi uśmiechami i w kolorowych skarpetkach Warsztaty Terapii Zajęciowej obchodziły Światowy Dzień Zespołu Downa.

18-03-2019

Inwestycja na miarę przyszłości

Nowy punkt przyjęcia odpadów zmieszanych, nowoczesna sortownia surowców wtórnych i kolejna kompostowania odpadów zielonych to efekt najnowszej inwestycji ZGiUK, której koszt wyniósł 29 mln złotych.

15-03-2019

Szansa na nowe rozwiązania

18 marca na najbliższej Sesji Rady Miasta radni zadecydują o nowej szansie dla Miejskiego Domu Kultury i infrastruktury sportowej i szkolnej. Pod głosowanie zostanie poddany projekt uchwały, rozpoczynającej drogę do upragnionych remontów - PPP, czyli partnerstwo publiczno-prywatne.

Oświata

21-03-2019

Odwiedziny Pani Wiosny - PM 1

Początek astronomicznej i kalendarzowej wiosny to chyba najbardziej wyczekiwany moment w roku. Robi się coraz cieplej, dni robią się coraz dłuższe, a drzewa zaczynają się zielenić.

22-03-2019

Pierwszy dzień wiosny na warsztatach ceramicznych

21 marca br. pierwszaki z SP2 miały nie lada artystyczne atrakcje. Tego dnia uczestniczyły w warsztatach ceramicznych w „Manufakturze” Bolesławiec.

Kultura i sport

18-03-2019

Zaproszenie dla organizacji: Ruszamy z przygotowaniami do DAR-u 2019

Zapraszamy organizacje pozarządowe i grupy nieformalne z Lubania i powiatu lubańskiego do wspólnego tworzenia festynu Dzień Aktywnej Rodziny „DAR 2019”, którego 6. edycja odbędzie się w niedzielę 9 czerwca w Parku na Kamiennej Górze w Lubaniu.

04-03-2019

Przyjmujemy zgłoszenia - Jarmark Wielkanocny 2019 w Lubaniu!

Zapraszamy wystawców-lokalnych artystów, organizacje i instytucje do zgłaszania stoisk na lubański Jarmark Wielkanocny. Na zgłoszenia czekamy do 1 kwietnia.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...