Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
04-07-2022

Kolejne spotkania międzypokoleniowego projektu “Za naszych czasów” zrealizowane. Tym razem lubańska młodzież stanęła przed bardzo ciekawym wyzwaniem – ich zadaniem było przeprowadzenie wywiadów z seniorami!

Nie zostali wrzuceni jednak na głęboką wodę. W dniu 23 czerwca 2022 roku zorganizowane zostały dla młodzieży warsztaty, na których Teo Łagowska przeszkoliła młodszych uczestników jak poprawnie i bez stresu przeprowadzić wywiad z osobami starszymi. Aby przećwiczyć uzyskaną wiedzę uczestnicy zostali podzieleni na cztery zespoły, z których każdy po kolei miał za zadanie opowiedzieć swoją historię, reszta w tym czasie notowała oraz, jak była taka potrzeba, zadawała pytania prowadzącej.

Swoje umiejętności młodzież sprawdzić mogła już 25 czerwca 2022 roku, kiedy to spotkała się razem z grupą przygotowanych na wywiad seniorów. Początek spotkania minął na rozluźniających grach integracyjnych oraz formalnościach. Po tym jednak przeszli do działania. Uczestnicy zostali dobrani w pary – senior z osobą młodszą, po czym usiedli do stolików. Młodzież zadawała pytania typu: “Które ze wspomnień z dzieciństwa utkwiło Pani/Panu najbardziej w pamięci? Czym różni się dawny Lubań od tego teraźniejszego?”. Godzina opowiadań nie była jednak monotonna, gdyż seniorzy zabrali ze sobą zdjęcia lub inne pamiątki z dawnych lat! Po wysłuchaniu historii każdy z młodzieży musiał przedstawić opowieść swojego partnera na środku sali, a zwieńczeniem spotkania były refleksje seniorów dla młodzieży. Padło wiele filozoficznych pytań oraz motto, aby doceniać każdą spędzoną chwilę, a wszystko to w miłej atmosferze.

Warsztaty zorganizowaliśmy przy wsparciu Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu. Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Grażynie Glodek za goszczenie naszej międzypokoleniowej ekipy w Miejskim Domu Kultury.

Projekt realizowany przez Klub Liderów Młodzieżowych w Lubaniu, przy wsparciu Stowarzyszenia Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze", przy finansowaniu z programu Europejski Korpus Solidarności.

 

Klub Liderów Młodzieżowych

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...