Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
09-05-2022

Obchodzony w Polsce 8 maja Narodowy Dzień Zwycięstwa to święto upamiętniające zakończenie II wojny światowej w Europie. Co roku, akcent patriotyczny nawiązujący do końca działań wojennych ma miejsce również w Lubaniu.

poczty sztandarowe dwóch lubańskich szkół

W kilka dni po obchodach majowych przedstawiciele miasta i powiatu spotkali się ponownie, by wspólnie złożyć biało-czerwone wiązanki, podkreślając pamięć o kolejnym, niezwykle ważnym wydarzeniu w historii naszego narodu. W uroczystości uczestniczyli również reprezentanci służb mundurowych mających swoje siedziby na terenie naszego miasta: Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej, Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, ale też Zakładu Karnego z Zaręby. Przy kurhanie Józefa Piłsudskiego nie zabrakło delegacji z lubańskich szkół. Swoje poczty sztandarowe oprócz strażaków wystawiły: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Europejskich Dróg Świętego Jakuba, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II oraz Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej. Po złożeniu kwiatów zgromadzeni przeszli do Kościoła pw. Świętej Trójcy, gdzie odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny oraz kombatantów i wszystkich poległych w II wojnie światowej.
(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...