Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
28-01-2022

Jeszcze w tym roku powinny zakończyć się prace modernizacyjne obiektów sportowo-rekreacyjnych przy ulicy Działkowej w Lubaniu.

dwóch mężczyzn ściskających swoje dłonie po podpisaniu umowy

Zastrzyk gotówki pozyskany na początku roku z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych pozwoli Gminie Miejskiej Lubań przebudowywać stadion kartingowy. Wstępny projekt inwestycji był niezwykle atrakcyjny i spotkał się z żywym zainteresowaniem mieszkańców. Tym bardziej, że zaplanowane prace obejmą nie tylko remont i rozbudowę już istniejących elementów. Powstaną m.in. tor rowerowy typu „pumptrack”, tor rolkarski, ścianka wspinaczkowa. Wokół boiska odbudowana zostanie nawierzchnia asfaltowa. Z kolei od strony zachodniej, na części dawnej płyty głównej powstanie boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej. Całość kompleksu oczywiście ma zostać oświetlona. Dla wygody użytkowników zostaną zamontowane ławki, pojawi się tam również toaleta.
W piątek 28 stycznia br. w Urzędzie Miasta Lubań podpisana została umowa na wykonanie opisywanej inwestycji. Obecny na spotkaniu Rajmund Zalewski prezes zarządu Torakol Sp. z o. o. zapewniał, że jako wykonawca dołoży starań, aby działania zostały zakończone w terminie. Podkreślał, że projekt jest ciekawy, a jego realizacja z pewnością ucieszy użytkowników terenu.
(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...