Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
13-01-2022

Klasa 2 b wczesnym, mroźnym rankiem wyruszyła na zajęcia w terenie. Las, pola, pustka i piękna zimowa przyroda w dobie pandemii to najlepsze miejsce, żeby uciekać od wirusa.

Porządnie ubrani wyruszyliśmy w nieznane, chociaż cel wycieczki był wcześniej określony. Na początku trasy zwiedziliśmy Harcerską Górę – wzniesienie powulkaniczne. Wdrapaliśmy się na sam szczyt, żeby podziwiać piękne widoki. Cały Lubań mieliśmy jak na dłoni. Sprytnie pokonywaliśmy wszystkie naturalne przeszkody w terenie. Nauczyliśmy się , jak radzić sobie na śliskim gruncie. Koleżeńska pomoc przy zejściu z góry była niezbędna.  Niebieskim szlakiem wędrowaliśmy w stronę lasu do następnego punktu. Kolejnym celem było Wzniesienie Ostróżek. Piękne miejsce w lubańskim krajobrazie. Pogoda nam dopisała, dlatego mogliśmy podziwiać wspaniałą panoramę Gór i Pogórza Izerskiego. Przy stawie czekała na nas miła niespodzianka: gorące kakao i  pączki.  Wszyscy mieli ochotę na taki ciepły i słodki poczęstunek. W sumie przeszliśmy około 12 km. Wycieczka była bardzo udana. Pomimo zmęczenia i chłodu byliśmy bardzo zadowoleni.

To był cudowny dzień i wspaniały spacer.

 

red.  Wioletta Bućko

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...