Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
29-09-2021

Zakończyły się prace na ulicach Grunwaldzkiej i Wąskiej. 28 września powrócił ruch samochodowy.

W październiku 2020 r. samorząd miejski podpisał umowę na realizację inwestycji pod nazwą „Przebudowa drogi ul. Tkackiej, Grunwaldzkiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą.” Wykonawcą zadania, który złożył najkorzystniejszą ofertę była firma ALE Sp. z o. o. Sp. Komandytowa z Pisarzowic. Umowa na roboty budowlane opiewała na kwotę 649 122,84 zł.

Remont ulicy Grunwaldzkiej obejmował wykonanie nowej nawierzchni jezdni, chodników i parkingów, przebudowę oświetlenia i kanalizacji deszczowej łącznie z wykonaniem oznakowania zgodnie z projektem organizacji ruchu.

Środki na inwestycję Gmina Miejska Lubań pozyskała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Pieniądze przekazane przez rząd samorządy mogą wykorzystać m.in. na budowę żłobków, przedszkoli czy remont dróg – a także inne, niezbędne lokalnie działania.

Zastrzyk finansowy dla Lubania i realizacja miejskiej inwestycji skutkuje poprawą jakości i komfortu użytkowania w ruchu pieszym i drogowym.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...