Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
15-02-2021

W lutym Muzeum Regionalne wznowiło działalność. Zapraszamy do zwiedzania wystaw w ratuszu oraz Wieży Brackiej z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Jakie wystawy można obejrzeć?

Wystawy w głównej sali ekspozycyjnej lubańskiego ratusza prezentują historię miasta na tle różnych dziejów i wydarzeń. Ważnym elementem wystaw są ludzie i warunki ich życia codziennego. Współczesne muzeum postawiło na archeologię i badania. Efekty prac zespołu są namacalne. Najstarsze eksponaty w kolekcji są związane z kulturą łużycką i mają prawie 3 tys. lat (siekierka z brązu, krzemienie, sztylet, fragmenty ceramiki). Fenomenem Lubania są pochówki popłodowe. W muzeum warto zobaczyć także jubileuszową wystawę „800 lat Lubania” pokazującą historię miasta. Wyjątkowa ekspozycja prezentująca najważniejsze wydarzenia w dziejach Lubania na przestrzeni ośmiu stuleci. Przygotowana z dbałością o każdy szczegół.

Wystawa "Minerały Zachodnich Sudetów" w Wieży Brackiej. Niezwykle bogata i ciekawa kolekcja minerałów. Muzeum może się pochwalić wysokiej klasy eksponatami, m.in. kwarcami pochodzącymi z Kotliny Jeleniogórskiej, kalcytami pozyskanymi z Grabiszyc. Znajdziemy tu przepiękne mineralogiczne kompozycje, okazy o wyjątkowych walorach estetycznych, w tym także kryształ lubanitu. Lubań może się poszczycić tym, że w jego okolicach występuje minerał, który swoją nazwę otrzymał od nazwy naszego miasta.

Wystawy stałe w ratuszu: 800 lat Lubania, Historia Regionu, Sztuka i Rzemiosło. Wystawy czasowe: Chusteczkowy biznes Lubania oraz od 01.03.2021r. "Paprocie zakwitły krwią partyzantów" - rzecz o największej w Polsce bitwie żołnierzy AK i BCH.

Wystawa stała na Wieży Brackiej: Minerały Zachodnich Sudetów, wystawa czasowa: Geoturystyka i Rozwój.

Kiedy można zwiedzać?

Muzeum Regionalne w Lubaniu (Rynek-Ratusz) jest czynne dla zwiedzających od wtorku do soboty od 10:00 do 16:00.

Muzeum Regionalne w Lubaniu, ul. Bracka 12 (Wieża Bracka – Dział Mineralogii) jest czynne dla zwiedzających od wtorku do soboty od 10:00 do 16:00. Wystawa na II piętrze, wejście przez Wieżę Bracką od strony Parku Niepodległości. We wtorek wstęp do Wieży Brackiej jest bezpłatny.

W niedzielę i poniedziałki Muzeum jest nieczynne. Kontakt w sprawie zwiedzania: tel. 75 722 32 12, muzeum@muzeum-luban.pl

Lubańskie muzeum to wyjątkowe miejsce, w którym znajdziemy niebywałe skarby. Życzymy niezapomnianych przeżyć.

https://www.facebook.com/muzeumluban

ŁCR

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...