Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
24-11-2020

Ścieżki rowerowe i rozbudowa kompleksu boisk przy ul. Ludowej to zamierzenia Gminy Miejskiej Lubań na nadchodzące lata.

Pod koniec września informowaliśmy, że dzięki nowej inicjatywie lubanianie będą mieli szansę pojechać Dolnośląską Autostradą Rowerową.

Na XXVIII Sesji Rady Miasta Lubań radni uchwalili przystąpienie, Gminy Miejskiej Lubań do Stowarzyszenia „Rzeczpospolita Samorządna”. Jednym z przedsięwzięć zainicjowanych przez to stowarzyszenie jest powstanie Dolnośląskiej Autostrady Rowerowej. Projekt inwestycji zakłada powstanie trasy rowerowej, której długość będzie miała ponad pięćset kilometrów o malowniczym przebiegu i wysokim standardzie wykonania. Prace nad tym przedsięwzięciem trwają, a tymczasem samorząd rozpoczął kolejne starania w zakresie ścieżek rowerowych.

- W projekcie budżetu na 2021 r. znalazła się propozycja zabezpieczenia środków na sporządzenie projektu i wykonanie I etapu dróg pieszo-rowerowych na terenie miasta – wyjaśnia Burmistrz Miasta Lubań, Arkadiusz Słowiński. - Mowa o kwocie 186 000 zł. Planowana realizacja wspomnianego odcinka miejskiej „magistrali” rowerowej nie pokrywa się z przebiegiem Dolnośląskiej Autostrady Rowerowej, ale byłaby jej uzupełnieniem.

Temat ścieżek rowerowych nie wyczerpuje sportowo-rekreacyjnych planów, jakie Gmina Miejska Lubań stawia sobie za cel w nadchodzących latach.

- Kolejną inwestycją, którą samorząd planuje rozpocząć w 2021 r. jest budowa boiska wielofunkcyjnego, czyli „Orlika” przy ul. Ludowej - w ramach zadania budowy kompleksu boisk – dodaje burmistrz miasta. - Jego częścią jest m. in. oddane do użytkowania rok temu boisko ze sztuczną nawierzchnią. Aby zrealizować warte prawie 1,4 miliona złotych zadanie potrzebujemy akceptacji wniosku o dofinansowanie. Kwota zaproponowana w budżecie na rok 2021 to 355 509 zł.

Lubański projekt „Przebudowa kompleksu boisk przy ul. Ludowej w Lubaniu – etap III” zakłada budowę boiska wielofunkcyjnego (piłka koszykowa i piłka ręczna), boiska piłkarskiego treningowego z naturalną nawierzchnią oraz placu rekreacyjno – treningowego tzw. „street workoutu”. Przy uzyskanym dofinansowaniu planuje się rozpoczęcie prac w 2021 roku i zakończenie ich w połowie 2022 roku. Wniosek o wsparcie finansowe został już złożony przez Gminę Miejską Lubań do ministerialnego programu "Sportowa Polska". Celem programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” jest wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych dotyczących obiektów sportowych na terenie całego kraju. Dofinansowaniem mogą zostać objęte obiekty ogólnodostępne, umożliwiające masowe uprawianie sportu.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...