Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
13-11-2020

Praktyczne prezenty w przypadku służb ratunkowych są jak najbardziej trafione. Bez wątpienie do takich podarków należy ultradźwiękowa myjka do masek, jaką lubańscy strażacy otrzymali od miasta Lubań.

Z początkiem listopada Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu wzbogaciła się o urządzenie, jakim jest myjka ultradźwiękowa. Lubański samorząd co roku stara się znaleźć w budżecie środki, które mogłyby wspomóc funkcjonowanie KP PSP.

- Z naszej strony jest to pomoc, a zarazem forma podziękowania kierowana do strażaków – mówi Burmistrz Miasta Lubań, Arkadiusz Słowiński. - Patrząc na ilość przeprowadzanych interwencji, ale też biorąc pod uwagę zaangażowanie strażaków w sprawy społeczne, chcemy w imieniu mieszkańców okazać im należytą wdzięczność. Stąd w ramach dobrej współpracy cyklicznie przekazujemy niezbędny sprzęt do lubańskiej komendy. Chcemy, by dzięki temu strażacy mogli funkcjonować skuteczniej, a nade wszystko w bardziej bezpieczny sposób. Praca w straży to nie tylko gaszenie pożarów, ale też wiele innych, pilnych i szybkich interwencji. To trudna służba, która cieszy się wysokim zaufaniem społecznym. Dlatego kontynuowanie tego typu pomocy jest jak najbardziej zasadne – podkreśla burmistrz Lubania.

Jednak czym jest pozyskane przez straż pożarną urządzenie i w jaki sposób pomoże w funkcjonowaniu komendy?
- Myjka ultradźwiękowa to mówiąc najprościej zbiornik, do którego wkładamy rzeczy, wymagające umycia – spieszy z wyjaśnieniami Zastępca Komendanta KP PSP w Lubaniu, mł. bryg. mgr inż. Janusz Gabryś. – Jednak proces zachodzący w myjce pod wieloma aspektami przewyższa zwykłe mycie. Technologia ultradźwiękowa jest stosowana głównie do mycia powierzchni i detali o skomplikowanych kształtach. Takim przedmiotem jest np. maska aparatów powietrznych - pełna szczelin i zakamarków, które trudno doczyścić. Dzięki myjce sprawa będzie o wiele łatwiejsza. Tym bardziej, że umycie w myjce to nie tylko sposób na podniesienie bezpieczeństwa higienicznego ratownika korzystającego z umytej maski, ale też większa precyzja i mniejsze ryzyko uszkodzenia sprzętu. W imieniu całej komendy dziękuję Panu Burmistrzowi za tak cenny dar – wyraża wdzięczność Zastępca Komendanta.

Zwłaszcza teraz, w czasie kiedy wskazany jest dystans społeczny, korzystanie z myjki ultradźwiękowej jest idealnym rozwiązaniem. Dobrze wyczyszczona, wysuszona i (co mają strażacy w planach) zafoliowana maska, to wielka pomoc dla korzystających z niej strażaków. A dbać o bezpieczeństwo tych, którzy czuwają nad naszym życiem, to właściwy kierunek działania.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...