Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
21-10-2020

Narodowe Centrum Kultury ogłosiło konkurs na najciekawsze działania edukacyjne związane z lokalnym dziedzictwem kulturowym. Do konkursu można zgłosić działania zrealizowane w czasie 3 lat poprzedzających pandemię.

Dla autorów najlepszych działań przewidziano nagrody finansowe i wyróżnienia w formie nagród rzeczowych. Pula nagród wynosi 20000 zł.

Celem konkursu jest wypromowanie miejsc i pomysłów na działania edukacyjne ukazujące „skarby” małych i średnich miejscowości, miast i miasteczek Polski (do 30 000 mieszkańców), a także wyłonienie spośród nadesłanych zgłoszeń 20 najciekawszych działań, które zostaną uhonorowane umieszczeniem w publikacji „Lokalne Inspiracje – Do dzieła!”.

Organizator chce docenić tych, którzy niezależnie od okoliczności działają na rzecz polskiego dziedzictwa materialnego i niematerialnego, rozbudzając zainteresowanie małymi miejscowościami i ich otoczeniem – zarówno u samych mieszkańców, jak i osób odwiedzających.

Zgłoszenia:
Do konkursu mogą być zgłaszane działania zrealizowane w czasie 3 lat poprzedzających pandemię koronowirusa, tj.: od 15 marca 2017 r. do 15 marca 2020 roku (pandemia COVID-19 miała na tyle zasadniczy wpływ na życie społeczne, że działania realizowane po 15 marca 2020 roku mają odmienne uwarunkowania i specyfikę).

Termin zgłoszeń: 5 listopada 2020 r.

Przed wypełnieniem formularza zapoznaj się z Regulaminem.

Wnioski będą oceniane w dwóch kategoriach:
- osób fizycznych i grup nieformalnych,
- osób prawnych i podmiotów nieposiadających osobowości prawnej.

Jakie projekty i działania można zgłaszać?
Te dotyczące dziedzictwa lokalnego oraz umacniania tożsamości lokalnej, w szczególności związane z:
- niematerialnym dziedzictwem kultury,
- niematerialnym dziedzictwem związanym z kulturą mniejszości narodowych etnicznych i religijnych,
- materialnym dziedzictwem kultury stworzonym przez człowieka,
- dziedzictwem przyrodniczym,
- edukacją w kwestii odpowiedzialności obywatelskiej za posiadane dziedzictwo.
Kwalifikujące się projekty mogą mieć różnorodną formę, jednak szczególnie istotny jest w nich nacisk na aspekt edukacyjny i włączający.

Do formularza naboru należy załączyć link do prezentacji z opowieścią o swoim działaniu, jego związku z lokalnym dziedzictwem oraz o tym, jak wpłynęło ono a umacnianie tożsamości lokalnej (wytyczne tworzenia prezentacji znajdują się w Regulaminie).

Źródło / więcej informacji:
https://nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/odkryj-swoj-skarb/aktualnosci/edycja-2020

Regulamin konkursu:
https://nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/odkryj-swoj-skarb/regulamin

"Lokalne inspiracje 2019":
https://nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/odkryj-swoj-skarb/aktualnosci/publikacja-lokalne-inspiracje-dostepna-online

Narodowe Centrum Kultury

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...