Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
20-10-2020

Dokumentacja projektowa czeka na akceptację, a Spółdzielnia Mieszkaniowa chętnie nawiąże współpracę w ramach inwestycji. Najprawdopodobniej w przyszłym roku Osiedle Piastów wzbogaci się o kilkadziesiąt miejsc parkingowych.

Z początkiem 2020 roku rozpoczęto działania mające doprowadzić do powstania parkingu na Osiedlu Piastów przy ul. Mieszka II. Po wyborze wykonawcy projektu zagospodarowania terenu gmina czekała na otrzymanie kompletnej dokumentacji. Zgodnie z zapisami przetargowymi projekt miał być gotowy wczesną jesienią. Posiadanie dokumentacji jest niezbędne do określenia wysokości środków finansowych potrzebnych na późniejszą realizację zadania. Ponadto daje możliwość wnioskowania o ewentualne dofinansowanie. Dwa miesiące temu projekt został złożony w Starostwie Powiatowym w Lubaniu celem uzyskania pozwolenia na budowę i czeka na akceptację. Wykonanie inwestycji jest planowane na przyszły rok.
- W ubiegłym tygodniu prowadziłem rozmowy z władzami Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubaniu - nadmienia Burmistrz Miasta Lubań Arkadiusz Słowiński. - Na spotkaniu staraliśmy się przeanalizować możliwość wspólnej realizacji inwestycji budowy parkingu na Osiedlu Piastów. Wstępnie ustaliliśmy zakres, kwestie finansowe oraz prawne współpracy przy realizacji tego zadania - zaznacza burmistrz.
W ramach dokumentacji powstał projekt obejmujący m.in. płytę parkingu wraz z oznakowaniem, przebudowę oświetlenia drogowego oraz koncepcję nasadzenia zieleni i wyposażenia terenu w elementy małej architektury (ławki, kosze na śmieci). W założeniu parking przeznaczony będzie dla około 80 samochodów osobowych (wraz z miejscami dla osób niepełnosprawnych).
(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...