Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
19-10-2020

- Od 15 października do 16 listopada 2020 r. trwa nabór uzupełniający na wymianę źródeł ciepła. Z dofinansowania mogą skorzystać właściciele i najemcy budynków mieszkalnych zlokalizowanych na terenie miasta Lubań. Czytaj więcej w artykule: Przestań kopcić – złóż wniosek!
- Na ul. Brackiej i wokół TRET-u zaczęła obowiązywać strefa płatnego parkowania. Czytaj więcej w artykule: Płatne parkingi w centrum.
- Zakończono roboty budowlane związane z inwestycją pn. „Rozbudowa oświetlenia ulicznego przy ulicy Polnej w Lubaniu”. Wykonała je firma Eltor Sp. z o.o. z Lubania. Czytaj więcej w artykule: Nowe lampy przy Polnej.
- W odpowiedzi na liczne sygnały ze strony mieszkańców Straż Miejska dokonała w ostatnim czasie kilkadziesiąt kontroli ogrodów działkowych położonych na terenie miasta. Działania miały charakter prewencyjny i dotyczyły tematu palenia biomasy.
- Inauguracyjna Gala Pierwszej Edycji Akademii Miast Przyszłości Polskiego Funduszu Rozwoju rozpoczęła pod koniec września cykl szkoleń, warsztatów i wykładów, które mają przygotować małe i średnie miasta do przeciwstawienia się problemom społeczno-gospodarczym. Z grona 122 samorządów w pierwszej edycji bierze udział 30 JST w tym miasto Lubań, które reprezentowali Skarbnik Miasta Lubań Łukasz Maćkowiak i Zastępca Burmistrza Miasta Lubań Mateusz Zajdel.
- Coraz bliżej do modernizacji ulic: Grunwaldzkiej oraz części Tkackiej. Najkorzystniejszą ofertę na wykonanie inwestycji złożyła firma ALE Sp. z o.o. z Pisarzowic. Planuje się prowadzenie prac budowlanych w 2021 roku.
- Z racji „podziemnych znalezisk” (niewybuch, fragment muru obronnego z basteją) przeciąga się przebudowa ulic: Granicznej, Mikołaja (część) oraz Tkackiej (część) realizowana przez bolesławiecką firmę Ogrody Jagielski. Inwestycja dofinansowana jest z Funduszu Dróg Lokalnych.
- Pod koniec września rozpoczęły się prace związane z budową placu zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 5 w Lubaniu (na Osiedlu Piastów). Planowane jest wyburzenie i wyrównanie terenu dotychczasowej wiaty metalowej, montaż dwóch stylowych wiat oraz elementów placu zabaw. Wartość prac opiewa na kwotę 150 tys. złotych (część środków pozyskano ze źródeł zewnętrznych).
- 9 października br. w Starostwie Powiatowym w Lubaniu odbyło się spotkanie samorządowców powiatu z Jarosławem Obremskim - Wojewodą Dolnośląskim. Uczestniczył w nim Burmistrz Miasta Lubań Arkadiusz Słowiński. Tematem wiodącym narady był Fundusz Dróg Lokalnych. Poruszono również sprawy związane z epidemią COVID-19.
- Burmistrz Miasta Lubań spotkał się z przedstawicielami Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubaniu w celu przeanalizowania możliwości wspólnej realizacji inwestycji budowy parkingu przy ul. Mieszka II. Wstępnie ustalono zakres, ramy finansowe oraz prawne współpracy.
- W związku ze znalezieniem substancji chemicznych na terenie Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu przy ul. Wojska Polskiego 2 w sobotę 17 października przeprowadzono działania mające na celu usunięcie tych substancji. Działania specjalistycznych służb poprzedziła ewakuacja mieszkańców i pracowników firm (sklepów) z terenów przyległych do OSS SG w promieniu 300 m. W pierwszym etapie badań specjalistyczne jednostki chemiczne oraz patrol saperski wykluczyły obecność bojowych środków trujących. Prace były kontynuowane w kolejnych dniach z zaleceniem szczelnego zamykania drzwi i okien w pobliskich budynkach.

Co przed nami?
2 czerwca - 31 grudnia 2020 – Muzeum Regionalne w Lubaniu zaprasza na wystawę „800 lat Lubania”, miejsce: Muzeum Regionalne
14 października - 31 października 2020 – Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubaniu zaprasza na wystawę plakatów propagandowych, miejsce: Galeria nad Schodami w Ratuszu
24 października (sobota) - VII edycja Turnieju Bokserskiego, miejsce: hala MOSiR w Lubaniu, ul. Różana 2
7 listopada 2020 (sobota) - VI Międzynarodowy Rajd Pieszy "Jesień na Łużycach", organizator: Oddział Łużycki PTSM w Lubaniu i Osiedlowe Koło PTTK nr 35 Lubań, miejsce: Pogórze Izerskie – Lubań
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w planowanych wydarzeniach.
(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...