Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
01-09-2020

1. września uczniowie lubańskich szkół podstawowych zasiedli w szkolnych ławkach. Przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa z radością powitali kolegów i nauczycieli.

Lubańskie szkoły podstawowe od dłuższego czasu przygotowywały sie do ewentualnego powrotu do stacjonarnej nauki. O tym, jak przez najbliższy czas będzie wyglądać edukacja pisaliśmy w artykule "Bezpieczny powrót do szkół?" Początek roku szkolnego zyskał inny charakter niż w latach poprzednich. Z uwagi na pandemię wszyscy musieli zachować reżim sanitarny. Większość uczniów zamiast na ogólnym apelu powitała szkołę w gronie kolegów z klasy i wychowawcy. Od jutra z samego rana znów zobaczymy uczniów spieszących na lekcje.

Poniżej słowa Burmistrza Miasta Lubań Arkadiusza Słowińskiego, które kierował w tym wyjątkowym dniu do lubańskich uczniów i nauczycieli:

"Drodzy Uczniowie, Szanowne Grono Pedagogiczne
Witam wszystkich 1 września, w dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Podobnie jak dwa miesiące temu na otwarcie wakacji, tak teraz witając szkołę nie mogę być obok Was. Wydarzenia ostatnich miesięcy zmieniły rzeczywistość. Pandemia wymusza w naszym życiu duże zmiany. Cieszę się, że w Lubaniu, w nowy rok szkolny wchodzimy ze stacjonarnym trybem nauki. Wasza siła i wola edukacji w czasie zdalnego nauczania były niesamowicie wielkie, jednak nic nie zastąpi bliskiego kontaktu z drugim człowiekiem. Teraz mimo obostrzeń i ogólnego reżimu Wy uczniowie znów patrzycie na swoich nauczycieli, a Wy nauczyciele na uczniów. Jesteście obok siebie i choć nikt nie wie, co przyniosą najbliższe dni namawiam Was, aby czerpać z tych chwil jak najwięcej. Przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa sanitarnego, cieszcie się z obecności w szkole wśród rówieśników, a Państwo nauczyciele, swoich podopiecznych. A jeśli pandemia uniemożliwi ciągłość stacjonarnej nauki pamiętajcie, że potraficie zdobywać wiedzę, a w przypadku pedagogów ją przekazywać, mimo przeciwności losu. Jako samorząd postaramy się pomagać i wspierać każdą ze szkół. Pamiętajmy, że w historii naszego kraju dostęp do edukacji nie zawsze był łatwy. Dokładnie 81 lat temu plany oświatowe pokrzyżował wybuch II wojny światowej. Tajne komplety i podziemne nauczanie pokazały siłę świata nauki. Nie pozwólmy, aby epidemia stała się dla nas wymówką. Dostosowujmy się do okoliczności, miejmy odwagę i chęci. Życzę, aby ten rok szkolny był dla każdego z Was owocny w wiedzę i doświadczenie, a nade wszystko w mądrość życiową."
Z pozdrowieniami, Burmistrz Miasta Lubań Arkadiusz Słowiński

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...