Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
24-03-2020

„Świat oczami młodych” to jedyna okazja dla dzieci i młodzieży, w wieku 7-19 lat, do samodzielnego zaprojektowania znaczków! Trzy najlepsze prace oraz nazwiska laureatów znajdą się na znaczkach pocztowych, które zostaną wprowadzone do obiegu jesienią 2020 roku.

#zostanwdomu

Aktualizacja 26.03.2020 r.

Informujemy, że także organizacje pozarządowe mogą wziąć udział w konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży na projekt znaczka pocztowego "Świat oczami młodych". Organizator konkursu uwzględnił duże zainteresowanie organizacji pozarządowych i w dn. 24.03.2020 podjął decyzję o zmianie regulaminu konkursu.
Zachęcamy do zapoznania się z poniższą informacją oraz do udziału.

INFORMACJA ORGANIZATORA KONKURSU (z dn. 24.03.2020):
W związku z ograniczeniem w funkcjonowaniu szkół i ośrodków kultury, licznymi pytaniami, a także chęcią umożliwienia jak największej grupie młodych artystów udziału w konkursie podjęliśmy decyzję, że organizacje pozarządowe, które mają w statutach wpisaną współpracę z dziećmi i młodzieżą w obszarze wolontariatu i kultury, również mogą brać w nim udział.

Zasady udziału organizacji pozarządowych są takie same jak dla szkół i ośrodków kultury, tj. są one zobowiązane do przeprowadzenia zajęć edukacyjnych oraz wewnętrznego konkursu, w którym wyłonione zostaną maksymalnie trzy prace konkursowe.

Więcej informacji:
https://oczamimlodych.pl/

Publikacja 24.03.2020 r.

Obecna edycja konkursu poświęcona jest tematyce wolontariatu tj.: ideom jakie za sobą niesie, przykładom działań wolontariackich, a także korzyściom zarówno dla beneficjentów, jak i samych wolontariuszy. Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie znaczka pocztowego przedstawiającego wolontariat w różnych aspektach.

Udział w konkursie może wziąć młodzież w wieku 7-19 lat – uczniowie klas 1-8 szkół podstawowych oraz uczniowie wszystkich klas szkół ponadpodstawowych, z uwzględnieniem szkół artystycznych oraz podopiecznych ośrodków kultury. Konkurs ma charakter ogólnopolskiej rywalizacji pomiędzy placówkami edukacyjnymi (szkoła podstawowa lub ponadpodstawowa/ośrodek kultury).

Kto może wziąć udział?
1. Szkoła podstawowa lub ponadpodstawowa.
2. Ośrodek kultury.
Udział w konkursie może wziąć młodzież w wieku 7-19 lat – uczniowie klas 1-8 szkół podstawowych oraz uczniowie wszystkich klas szkół ponadpodstawowych, z uwzględnieniem szkół artystycznych oraz podopiecznych ośrodków kultury.

Opis:
Organizatorami konkursu są Fundacja Banku Ochrony Środowiska oraz Poczta Polska S.A. Konkurs jest objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Infrastruktury, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie znaczka pocztowego przedstawiającego wolontariat w różnych aspektach: tj.: idee jakie za sobą niesie, przykłady działań wolontariackich, a także korzyści zarówno dla beneficjentów jak i samych wolontariuszy. Stworzone prace mają pomóc w zwiększaniu świadomości społecznej na temat wolontariatu i jego roli w życiu ludzi oraz budowaniu postaw altruistycznych. Konkurs ma charakter ogólnopolskiej rywalizacji pomiędzy placówkami edukacyjnymi (szkoła podstawowa lub ponadpodstawowa/ośrodek kultury).

Cel: promocja i przybliżenie młodzieży idei wolontariatu, oraz zachęcanie jej do aktywnego angażowania się w pomaganie potrzebującym wsparcia: ludziom, zwierzętom, przyrodzie.

Najlepsze trzy prace konkursowe zostaną wykorzystane do zaprojektowania przez Pocztę Polską S.A. arkusika trzyznaczkowego, który zostanie wydany w nakładzie 100.000 sztuk.
Prace będą oceniane i nagradzane w trzech kategoriach wiekowych (brany jest pod uwagę wiek autora w momencie wykonania pracy):
– poniżej 12 roku życia;
– 12-15 lat;
– 16-19 lat.
Kryteria oceny prac konkursowych:
– estetyka wykonania;
– pomysłowość i oryginalność;
– zgodność pracy z tematyką konkursową;
– możliwość wykorzystania jako wzoru dla znaczka pocztowego.

Pracę konkursową należy wykonać:
– ręcznie na papierze dowolną techniką, która nie będzie przestrzenna, np. farbami, kredkami, ołówkiem itp.; – w orientacji poziomej, w formacie A4 (tj. 29,7 cm szerokości i 21 cm wysokości).

Nagrody w konkursie:
1. Trzy nagrody główne (po jednej w każdej kategorii wiekowej) w postaci:
– wydania 3 znaczków pocztowych w formie arkusika trzyznaczkowego w nakładzie 100 tysięcy sztuk zaprojektowanym przez Pocztę Polską S.A. na podstawie prac konkursowych, którym przyznano nagrody główne oraz – przyznania nagród rzeczowych o łącznej wartości do 3.000 PLN dla: uczestników Konkursu (autorów nagrodzonych prac konkursowych) oraz Koordynatorów Placówek (z których nadesłano nagrodzone prace konkursowe).
Organizatorzy przewidują we wszystkich kategoriach wyróżnienia dla 10 prac w postaci nagród rzeczowych – o łącznej wartości do 7.000 PLN brutto, dla: uczestników Konkursu (autorów nagrodzonych prac konkursowych) oraz Koordynatorów Placówek (z których nadesłano nagrodzone prace konkursowe).

Termin składania wniosków:
- 30 kwietnia 2020 (rejestracja placówek)
- 5 czerwca 2020 (przesyłanie prac konkursowych)

Więcej informacji:
https://oczamimlodych.pl

https://oczamimlodych.pl/index.php?m=ko

Lokalny Inkubator Organizacji Pozarządowych
przy Stowarzyszeniu Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze"

Chcesz być na bieżąco? Polub nas:
https://pl-pl.facebook.com/pages/category/Non-Governmental-Organization--NGO-/Lokalny-Inkubator-NGO-w-Lubaniu-1640507489564088/

Finansowanie:
Działalność Lokalnego Inkubatora Organizacji Pozarządowych w Lubaniu jest finansowana ze środków budżetu Gminy Miejskiej Lubań.

 

Załączniki

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...