Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
02-03-2020

Dnia 30.01.2020 na obiektach sali sportowej MOSiR w Lubaniu ,odbyły się Finały Powiatowe w Piłce Ręcznej chłopców. Ponieważ w tym roku zgłosiło się siedem reprezentacji szkół podstawowych, mecze finałowe poprzedzone były eliminacjami, które odbyły się tydzień wcześniej.

W eliminacjach reprezentacja naszej szkoły wygrała ze Szkołą Podstawowa nr2 w Lubaniu ,zdobywając tym samym tytuł mistrza Lubania i awansowała do fazy finałowej.

W finale wystąpiły cztery najlepsze reprezentacje powiatu lubańskiego:

szkoły podstawowe z Pisarzowic, ze Smolnika, Biedrzychowic i reprezentacja naszej szkoły.

W pierwszym półfinale zespół z Pisarzowic pokonał Biedrzychowice 9:2,nastepnie do rywalizacji w drugim półfinale przystąpiła nasza szkoła, rywalizując ze szkołą ze Smolnika. Od początku toczył się ciężki bój, a walka była wyrównana. Pierwsza polowa skończyła się wynikiem 4: 2 dla naszej szkoły, niestety, w drugiej połowie trzy razy zespół grał w osłabieniu za kary minutowe, co doprowadziło do remisu i straty przewagi punktowej w ostatnich minutach meczu i ostatecznej przegranej 7:5.W meczu o trzecie miejsce reprezentacja naszej szkoły rozegrała fenomenalny mecz, gromiąc zespół z Biedrzychowic 9:1,co ciekawe ,w eliminacjach z tym zespołem przegrała  2:1!

W finale zespół z Pisarzowic zremisował z reprezentacją Smolnika 4:4,dopiero rzuty karne zadecydowały o wygranej ekipy z Pisarzowic 2:1.

Gratulacje dla chłopców naszej szkoły za walkę i godną postawę podczas zawodów - i opiekunowi, panu Piotrowi Barańskiemu. Życzymy dalszych sukcesów.