Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
07-02-2020

Jeszcze w fazie projektu, ale z niezłym widokiem na przyszłość. Szukamy środków na przebudowę kortu tenisowego na Kamiennej Górze w Lubaniu.

W minionym roku powstał projekt pod nazwą „Przebudowa kortu tenisowego na Kamiennej Górze w Lubaniu”. Lubański samorząd chciałby pozyskać fundusze na ten cel z Ministerstwa Sportu i Turystyki. W tym momencie czekamy na ogłoszenie odpowiedniego konkursu. Jeśli nie uda się zdobyć środków z ministerstwa, wówczas będziemy szukać innych źródeł finansowania.

Według projektu w miejscu istniejącego obiektu  mają powstać dwa pełnowymiarowe korty tenisowe do gry podwójnej (o powierzchni 1.426,50 m2). Ma również zostać wydzielona strefa treningowa (465,00 m2). W granicach strefy znajdzie się: ścianka treningowa paraboliczna z dwoma boiskami połówkowymi oraz mini kort. Całość uzupełni budynek klubowy Towarzystwa Tenisowego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubaniu oraz trybuny sportowe. Budynek klubowy wykonany będzie w technologii tradycyjnej jako parterowy, z zadaszonym tarasem widokowym.

Teren kortów będzie ogrodzony, dodatkowo pomiędzy kortami oraz jednym z kortów a przestrzenią treningową znajdować się będą piłkochwyty. Poza ogrodzeniem powstanie parking z dwunastoma miejscami parkingowymi oraz dwie wiaty gospodarcze.

Droga dojazdowa, korty oraz przestrzeń treningowa będą oświetlone i wyposażone w system drenażu odwadniającego oraz instalacje sanitarne.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...