Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
07-02-2020

Nowy rok, to nowe wyzwania i nowe możliwości. Początek 2020 roku to czas wejścia miasta Lubań na kolejny serwis społecznościowy.

Od 2012 roku miasto Lubań posiada fanpage na Facebooku o nazwie Lubię Lubań. Przez prawie 8 lat zdobyliśmy ponad 7 tys. fanów, którzy aktywnie śledzą życie naszego miasta. Są to zarówno mieszkańcy – byli jak i obecni, bądź po prostu przyjaciele Lubania. Konto facebookowe stanowi pewnego rodzaju lżejszą stronę miasta i jest uzupełnieniem oficjalnej strony – luban.pl.

Wirtualna rzeczywistość z każdym dniem rośnie w siłę. Internet to bardzo ważne medium komunikacyjne, któremu zasięgów mogą pozazdrościć radio, prasa czy nawet telewizja. W sieci powstają nowe portale, strony, usługi. A, że warto iść z duchem czasu, stąd po FB przyszedł czas na Instagrama.

- Dla wzmocnienia działań promocyjnych oraz w celu dotarcia do nowych odbiorców, to są główne powody, które przemawiały za założeniem konta na Instagramie - mówi Zastępca Burmistrza Miasta Lubań Mateusz Zajdel, pomysłodawca utworzenia konta naszego miasta na Instagramie. – Jako aktywny użytkownik tego serwisu znam jego potencjał. Uważam, że nasze konto może pokazać innym użytkownikom, w jakim pięknym miejscu mieszkamy. Niepowtarzalne widoki, ale też wyjątkowe lubańskie imprezy mogą stanowić źródło niezwykłych instagramowych ujęć. Musimy mieć na uwadze różne grupy wiekowe i nie bać się nowych możliwości promowania naszego miasta – przekonuje M. Zajdel.

Nie jest tajemnicą, że część osób przeniosło się z FB na Instagram.  Pośpiech i pęd życiowy sprawiają, ze większość z nas czeka na informacje szybkie, proste i nieskomplikowane. Często wolimy spojrzeć na zdjęcie niż przeczytać artykuł, stąd rośnie popularność fotograficznych serwisów. Aby nie zatracić możliwości promocyjnych, należy korzystać z nowych rozwiązań. Tym bardziej, że nasze miasto może się pochwalić wieloma urokliwymi zakątkami i świetnymi wydarzeniami.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na konto lubieluban na Instagramie. Właśnie tam zobaczymy nie tylko lżejszą, ale też piękniejszą stronę naszego miasta.

(ŁCR)

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...