Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
10-12-2019

Kolejny raz uczniowie z naszej szkoły zaangażowali się w działania globalnego ruchu - zrzeszającego ponad 7 milionów osób z całego świata - Amnesty International.

       9 grudnia odbył się w lubańskiej czwóreczce Maraton Pisania Listów. Wzięli w nim udział uczniowie, którym los innych nie jest obojętny i którzy za ważną sprawę uważają respektowanie praw człowieka. Praw, które pomimo rozwoju cywilizacyjnego nadal są łamane ze względów ekonomicznych, kulturowych, prawnych i politycznych.

      W pierwszej części spotkania uczniowie poznali 10 bohaterów Maratonu 2019 pochodzących z różnych stron świata – Egiptu, Kanady, Meksyku, Nigerii, Sudanu, Białorusi, Grecji, Chin, Filipin oraz Iranu. Potem wzięli udział w Kahoocie związanym z tematyką praw człowieka, by następnie rozpocząć pisanie listów. Wszyscy mieli świadomość, że każdy list jest ważny i może przyczynić się do zmiany w czyimś życiu. Pisaliśmy więc pomimo bólu rąk, wyczerpania długopisów, trudności językowych, zmęczenia całym dniem – to wszystko było nieistotne – MY walczyliśmy o drugiego człowieka.

      Miłym zakończeniem akcji był wspólny posiłek i kolejny Kahoot oraz humorystyczny film nagrany przez kolegów z 8b. To było naprawdę wyjątkowe popołudnie.

Elwira Wojtusik

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...