Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
02-12-2019

Jedną z lokalnych inicjatyw pozaszkolnych, skierowaną do młodych mieszkańców Lubania i powiatu lubańskiego zainteresowanych działalnością wolontariacką jest Klub Liderów Młodzieżowych. Właśnie ruszył nabór jego nowych uczestników!

• Chcesz poznać bezpłatnie animację czasu wolnego? Dowiedzieć się, jak prowadzić gry i zabawy animacyjne dla dzieci? Nauczyć się robić kolorowe makijaże dla dzieci lub skręcać balonowe zwierzaki?

• Lubisz kreatywne działania (fotografia, film, teatr i inne)?

• Chcesz działać społecznie, realizować lokalne akcje dla innych?

• Chciałbyś wziąć udział w międzynarodowych spotkaniach z równieśnikami z innego kraju?

 

Klub Liderów Młodzieżowych w Lubaniu zaprasza do 2 nowych grup:

• SZKOŁA PODSTAWOWA – klasy VI-VIII,

• SZKOŁA ŚREDNIA – klasy I-II.

 

Czekamy na Twoje zgłoszenie. Liczba miejsc ograniczona!

Spot promocyjny: https://www.youtube.com/watch?v=RWsmFG5x348

KIM JESTEŚMY?

Klub Liderów Młodzieżowych, prowadzony od prawie 5 lat przez lubańskie Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze”, skupia młodzież – obecnie w wieku od 16 do 21 lat, która na co dzień uczy się w różnych szkołach średnich w Lubaniu i w regionie oraz studiuje. Uczestników łączy chęć działania wolontariackiego dla lokalnej społeczności. Młodzież uczy się realizować własne akcje społeczne. Tworzy i realizuje projekty dla innych oraz przedsięwzięcia dla siebie. „Jestem w Klubie od samego jego początku. Stworzyło mi to wiele nowych możliwości i bardzo dużo nauczyło” – mówi Agata Sobczak, tegoroczna absolwentka ZSP im. KZL. „Najbardziej podoba mi się tutaj, że mogę być sobą i spełniać się. Podobają mi się wszystkie szkolenia, kursy i spotkania międzynarodowe, które umożliwiają nam poznanie nowych ludzi i kultur. Dzięki Klubowi nauczyłam się wielu nowych rzeczy, takich jak animacja czasu wolnego, praca z teatrem cieni, która jest wspaniała. Podszkoliłam też mój język angielski na międzynarodowych spotkaniach  i nauczyłam się robić zdjęcia”.

 

MŁODZI WOLONTARIUSZE

Sztandarowym działaniem młodych wolontariuszy z Klubu Liderów Młodzieżowych jest animacja czasu wolnego. Młodzież można spotkać regularnie na lokalnych festynach i wydarzeniach w Lubaniu i okolicy z bezpłatnymi programi animacyjnymi dla dzieci. Malowanie twarzy, kolorowe zwierzaki z balonów, wielkie bańki czy robienie własnych przypinek – sprawiają wiele radości maluchom. Klubowicze wielokrotnie umilali swoimi programi animacyjnymi takie wydarzenia jak lubański festyn DAR oraz rodzinne pikniki i festyny lokalnych stowarzyszeń. Klub współpracuje na stałe z Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Świeradowie-Zdroju, jednostką Powiatu Lubańskiego, gdzie młodzi wolontariusze z Lubania organizują cykliczne, kreatywne akcje z okazji Dnia Dziecka czy też Bożego Narodzenia.

 

LIDERZY MŁODZIEŻOWI I WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

Drugim równie ważnym obszarem działalności lubańskiego Klubu Liderów Młodzieżowych jest podnoszenie kompetencji jego uczestników. Młodzież uczy się nie tylko gier i zabaw animacyjnych, chętnie sięga też po kreatywne techniki, próbując fotografii czy teatru cieni. Na szkoleniach uczy się współpracy w grupie, planowania i realizowania swoich pomysłów. Od kilku lat grupa wyspecjalizowała się w organizacji międzynarodowych spotkań z równieśnikami z innych krajów. Posiadając partnerów na Łotwie, Litwie i Ukrainie, lubańska młodzież była inicjatorem 8 międzynarodowych projektów, na które udało się pozyskać ponad 300 tysięcy złotych dotacji z różnorodnych funduszy, na czele z unijnym programem Erasmus+. Teatr cieni  prezentujący litewskie i górnołużyckie legendy czy filmy i fotostory promujące wolontariat to przykłady licznych kreatywnych  działań grupy. Klub angażuje się równie chętnie w lokalną współpracę jak na przykład międzypokoleniowy projekt fotograficzny „Z pasją przez życie”, zrealizowany wspólnie z lubańskimi seniorami.

 

ZGŁOSZENIA:

Lokalny Inkubator Organizacji Pozarządowych w Lubaniu

ul. Armii Krajowej 30, 59-800 Lubań  - parter, od podwórza

(obok szkoły języka angielskiego Agnes)

• dni i godziny pracy: poniedziałek – piątek 16:00 – 19:00

• tel. 696 256 420 (czynny w godzinach pracy)

• e-mail: inkubatorngo.luban@gmail.com

 

WIĘCEJ INFORMACJI:

www.facebook.com/Stowarzyszenie.POGRANICZE

www.instagram.com/klub_liderow_mlodziezowych

https://www.youtube.com/channel/UCPYtsylPVTDvFS1Fj6AISOg

 

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...