Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
22-11-2019

Kuchnia dwudziestolecia międzywojennego. Tytuł książki Agnieszki Jeż-Kaflik był zarazem hasłem przewodnim kolejnego spotkania autorskiego w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Lubaniu.

Autorka znana z powieści obyczajowych, m.in. z serii Dom Pod Trzema Lipami, zagościła w „Galerii nad Schodami” 19.11.2019 r. z promocją publikacji opowiadającej o zwyczajach kulinarnych II Rzeczypospolitej. Pisarka korzystając z ówczesnych książek kucharskich, rubryk w gazetach, czy pamiętników, poza rysem historycznym, zamieściła w tekście także 100 przepisów potraw na różne okazje. Słuchacze zgromadzeni w Ratuszu mieli szansę dowiedzieć się, jak zmieniały się receptury, smaki i nawyki żywieniowe w zależności od sytuacji politycznej i społecznej dawnych lat. Spróbowali ponadto dań charakterystycznych dla tamtego okresu przygotowanych specjalnie na tę okoliczność.

Spotkanie dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”. Zadanie „Lubań dla Niepodległej”.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...