Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
21-11-2019

13 i 14 listopada 2019 r. uczniowie klasy I b i I a, w ramach zajęć ,,Nasi mali przyjaciele”, odwiedzili Przychodnię Weterynaryjną w Lubaniu.

  Celem spotkania było poznanie specyfiki pracy weterynarza, kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt, uświadomienie, że zwierzęta są żywymi istotami, które również chorują, wymagają leczenia i opieki.

  Podczas spotkania lekarz weterynarii opowiedział uczniom o swojej pracy, w jaki sposób stawia diagnozę, jak leczy swoich pacjentów. Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli gabinety, w których na co dzień pomaga się zwierzętom. Weterynarz szczegółowo omawiał i pokazywał sprzęt medyczny, który jest niezbędny w przychodni, m.in.: stetoskop, termometr, aparat do USG, RTG, wagę oraz strzykawki. Podczas spotkania dzieci uzyskały wiele cennych informacji dotyczących opieki nad zwierzętami oraz ich prawidłowego żywienia. Pierwszoklasiści brali aktywny udział w spotkaniu, opowiadali o zwierzętach, które mają w domu i zasypywali Pana weterynarza różnymi pytaniami. 

  Uczniowie i wychowawcy dziękują Panu Piotrowi Kłosowskiemu, lekarzowi weterynarii, za niezwykle pouczającą i niecodzienną lekcję oraz poświęcony czas. 

 

AB

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...