Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
19-11-2019

W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej tydzień rozpoczął się bardzo aktywnie. W samo południe odbyła się premiera miejskiej gry mobilnej „Cena nieśmiertelności”.

Pierwszymi recenzentami zostali uczniowie ze szkoły podstawowej nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Lubaniu. Gracze zostali przeniesieni w czasie w centrum istotnych historycznie i społecznie lokalnych wydarzeń. Mieli okazję nabyć, lub poszerzyć, wiedzę odnośnie kultury, historii i tradycji regionu naszego miasta. Wiadomości zostały podane w niezwykle atrakcyjny sposób. Nasi śmiałkowie stali się poszukiwaczami fragmentów tajemniczego kryształu. Uczestnicy rozwiązywali zagadki wymagające spostrzegawczości, umiejętności wyszukiwania informacji, pracy z tekstem. Ponadto eksplorowali miasto na wiele różnych sposobów. Niektóre z zadań polegały na dotarciu w konkretne miejsce, inne na zrobieniu zdjęcia, czy wpisaniu do telefonu odpowiedniego hasła.

Zapraszamy wszystkich chętnych do pobrania aplikacji Action Track i pogłębiania wiedzy na temat dziejów Lubania za pośrednictwem „Ceny nieśmiertelności”. Kod QR umożliwiający rozpoczęcie rozgrywki zostanie udostępniony w witrynie przed Ratuszem  i na stronie internetowej biblioteki.

Zadanie dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego "Koalicje dla Niepodległej". Zadanie "Lubań dla Niepodległej" Niepodległa.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...