Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
18-11-2019

Pod takim tytułem w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Lubaniu 14 listopada 2019 odbyło się spotkanie z Marcinem Mellerem, które połączone było z promocją książki „Gaumardżos! Opowieści z Gruzji”, napisanej wspólnie z żoną Anną Dziewit-Meller.

Publikacja, pomimo kilkuletniego istnienia na rynku wydawniczym, nieustannie cieszy się dużą popularnością. Jak mówi sam autor, jest polecana przez rodowitych Gruzinów, w tym, samego prezydenta. Podczas odwiedzin w „Galerii nad Schodami” dziennikarz i prezenter telewizyjny opowiedział o Gruzji, z perspektywy człowieka, który wraca tam co jakiś czas od wielu lat, i który ma wśród mieszkańców tego kraju wielu przyjaciół. Licznie zgromadzeni słuchacze mieli okazję dowiedzieć się m.in. o specyficznym podejściu Gruzinów do punktualności, o ich, nie dla każdego zrozumiałym, poczuciu humoru, ale także ogromnej gościnności i zamiłowaniu do biesiadowania. Opowieści towarzyszył pokaz fotografii. Była ponadto możliwość zakupienia promowanej książki oraz zbioru reportaży „Nietoperz i suszone cytryny”. Nie zabrakło czasu na pytania, dedykacje i wspólne zdjęcia. Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Biblioteka dla każdego" – odsłona druga – dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...