Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
07-11-2019

Dnia 5 listopada 2019 r. nasza szkoła zamieniła się w Bajkową Krainę. W salach i na korytarzach można było spotkać, m.in. księżniczki, Smerfy, Czerwone Kapturki, Królową Śniegu, Jasia i Małgosię, rycerzy, krasnoludki.

  Aby uczcić ten dzień  pani Beata Książkiewicz zorganizowała bajkowe spotkanie, w którym udział wzięły dzieci z klas I-III oraz grupa V z PM 3 w Lubaniu. Spotkanie rozpoczęliśmy prezentacją multimedialną „W krainie bajek”. Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki, układały puzzle. Okazało się, że dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z trudnymi zadaniami. Na zakończenie naszego spotkania wyłoniliśmy laureatów konkursu plastycznego pt.” Moja ulubiona postać z bajki”, którego organizatorem była pani Wanda Czarnota oraz wybraliśmy najładniej przebrane dzieci. 

  Dzień Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Dzieci przekonały się, że warto wybierać bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

  Warto też czytać  dzieciom, i  zachęcać do samodzielnego czytania. Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom.

B.K.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...