Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
04-11-2019

W poniedziałkowy poranek (4.11) gościem lubańskiej biblioteki była Izabella Klebańska – absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi. Autorka scenariuszy programów telewizyjnych dla dzieci i młodzieży, takich jak „Tut turu” „Miganki” czy „Piosenkarnia”, emitowanych przez TVP 1.

Pisze również scenariusze teledysków muzycznych. Popularyzuje muzykę wśród najmłodszych w niezwykle wesoły i przystępny sposób. Spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu przebiegło pod hasłem „Słowo w dźwięku, dźwięk w słowie”. Autorka skupiła się na książce „Hej, zagrajcie siarczyście! Opowieść o Stanisławie Moniuszce”. Dzięki temu młodzi czytelnicy mogli poznać losy kompozytora oraz fragmenty wybranych kompozycji.

Miłym akcentem na zakończenie wizyty był krótki koncert na fletach w wykonaniu części uczniów.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Biblioteka dla każdego” – odsłona druga – dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...