Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
28-10-2019

Przez pół wieku idą przez życie wspólną drogą Państwo Krystyna i Jerzy Kamola oraz Janina i Ryszard Ziębiccy. Z tej właśnie okazji 25 października w sali ślubów lubańskiego Ratusza wspólnie świętowali jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem urzędnika stanu cywilnego, który złożył małżonkom szczere wyrazy uznania i szacunku. Za przykładną postawę wyrażającą się w długowiecznym życiu rodzinnym, dostojni jubilaci otrzymali gorące podziękowania i najserdeczniejsze życzenia długich lat w zdrowiu i szczęściu rodzinnym.

Złote gody to piękna chwila wspomnień i przemyśleń dotyczących minionych lat. W trakcie piątkowej uroczystości małżonkowie złożyli sobie wzajemnie słowa podziękowania za okazaną miłość, przywiązanie i opiekę oraz przyrzekali, że uczynią wszystko, aby ich małżeństwo było nadal szczęśliwe.

Jubilatów uhonorował Mateusz Zajdel Zastępca Burmistrza Miasta Lubań wręczając małżonkom przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie oraz listy gratulacyjne.

– Jestem po wielkim wrażeniem, że obchodzą Państwo tak wspaniały jubileusz. To piękne świadectwo miłości małżeńskiej – powiedział M. Zajdel.

Jubilaci z uśmiechem na twarzy mówili o tym, że trudno uwierzyć, że minęło już 50 lat. A jaka jest ich recepta na szczęście?

– Recepta jest prosta. Życie nas połączyło. Poznaliśmy się w technikum. Mieliśmy po 16 lat. Jak tylko wszedłem do klasy to „trafiony zatopiony” jak mówi dzisiaj młodzież. Wszystkie inne sprawy odeszły na bok. I tak minęło już ponad 50 lat – mówił Pan Jerzy Kamola.

Państwo Ziębiccy poznali się na balu Andrzejkowym. Mieli po 18 lat. – To była miłość od pierwszego wejrzenia. Mąż miał być dla koleżanki a trafiło się, że był dla mnie – mówiła Pani Janina Ziębicka.

Spotkanie przebiegało w pełnej serdeczności atmosferze. Były życzenia, kwiaty i toast za kolejne wspólne lata. Były również podziękowania dla władz miasta za zorganizowanie tak wspaniałej uroczystości.

Jubilatom życzymy zdrowia, szczęścia i jeszcze wielu wspólnych rocznic.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...