Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
21-10-2019

19.10.2012 roku, nasza szkoła jako pierwsza w Polsce – a być może nawet w Europie –otrzymała oficjalnie imię Europejskich Dróg Świętego Jakuba.

   Szkoła Podstawowa nr 2 ( a właściwie jej dawna siedziba – budynek przy ul. Dolna 8 ), znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca spotkania trzech odcinków polskiego Camino: Drogi Dolnośląskiej, Drogi Sudeckiej i szlaku na Via Regia.

    W tym roku mija już siedem lat od tego wydarzenia, które w tamtych czasach było wielkim świętem szkoły, a dla dzisiejszych uczniów z edukacji wczesnoszkolnej jest czymś nowym.

     Uczniowie klasy IIa, w ramach programu edukacji regionalnej ,,Lubię Lubań”, w piątek 18 października wraz z wychowawczynią, wyruszyli na rajd pod hasłem ,,7km, na 7 rocznicę nadania imienia szkole”.  Wcześniej w klasie, odbyły się zajęcia na których dzieci poznały  całą historię związaną z procedurą nadania szkole imienia, symboliką i znaczeniem słów na sztandarze szkoły,  oraz tym  w jaki sposób wcześniej obchodziliśmy ,,imieniny” naszej szkoły.   

  Jesienny marsz, rozpoczęliśmy od przypomnienia zasad bezpiecznego poruszania się w terenie zabudowanym i poza nim,  no i wyruszyliśmy. Pierwszy przystanek na naszej trasie to oczywiście budynek przy ul. Dolnej 8, gdzie wszystko się zaczęło. Na placu dzieci z wielką uwagą słuchały opowiadań wychowawczyni, o tym jak wszyscy tutaj się uczyliśmy i bawiliśmy na szkolnym boisku. Ale my po chwilowym postoju wyruszyliśmy dalej, a jesienne słońce tylko nam pomagało w marszu. Nasz rocznicowy rajd był doskonałą okazją do zgłębienia i poznania okolicznej przyrody na żywo, do pogłębienia jesiennych obserwacji. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły, naszej szkoły, której historię poznaliśmy na nowo. Za rok spotkamy się znowu na szlaku!                                                                                                                     

 WCz.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...