Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
21-10-2019

W dniu 17 października br., roku uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej SP 2, wspólnie z wychowawczyniami, uczestniczyli w spektaklu teatralnym pt. „Baśń o Królowej Śniegu” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.

  Zimowa opowieść rozgrzewa serca milionów dzieci i dorosłych na całym świecie już od 1845 roku, a ,,Królowa Śniegu” została napisana przez duńskiego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena. Fabuła opowieści opowiada o wielkiej przyjaźni i miłości między dziećmi, a także o sile poświęcenia dla kogoś bliskiego.

  Dzieci były oczarowane piękną scenografią oraz strojami i rekwizytami, używanymi przez aktorów. Miłość, mądrość, odwaga to klucze do budowania osobowości naszych dzieci. Obejrzany spektakl wywarł na małych widzach wielkie wrażenie, dzięki któremu poznały świat wartości nieprzemijających. Pełni artystycznych doświadczeń młodzi widzowie jeszcze po powrocie do szkoły długo rozmawiali o tym, co najbardziej utkwiło w ich  pamięci, a powstałe w wyniku dyskusji prace plastyczne dokładnie ukazały piękno scenografii, rekwizytów i gry aktorów.                                                                                                         

 

Mały Samorząd

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...