Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
14-10-2019

09.10.2019 r. w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu odbyła się gala podsumowująca trzy lata funkcjonowania programu grantowego „Dolnośląskie Małe Granty”.

Spośród 250 dofinansowanych w jego ramach projektów wyróżniono 6 najciekawszych inicjatyw. Wśród nagrodzonych znalazł się lubański projekt „Przygoda z teatrem cieni”.

Dolnośląskie Małe Granty to program wsparcia lokalnych inicjatyw dla mieszkańców Dolnego Śląska, którego celem jest rozwój społeczeństwa obywatelskiego. O dotacje w wysokości do 5 tysięcy złotych, podczas 4 konkursów, mogli starać się członkowie organizacji pozarządowych i niezrzeszeni w żadnych strukturach mieszkańcy województwa. W roku 2019 grupa nieformalna „Lubański Wulkan Pomysłów”, składająca się z młodzieży i sympatyków lubańskiego Klubu Liderów Młodzieżowych, zrealizowała przy dofinansowaniu z Dolnośląskich Małych Grantów projekt pt. „Przygoda z teatrem cieni”. Przedsięwzięcie to otrzymało w trakcie gali podsumowującej nagrodę w kategorii „Innowacyjność projektu – narzędzie/metoda”. Młodzież z Lubania w trakcie dwudniowego szkolenia opracowała spektakle w technice teatru cieni oparte na legendach śląsko-łużyckich:

https://www.youtube.com/watch?v=LsFwYUkmNyo

https://www.youtube.com/watch?v=FNok52fph50

Filmowe podsumowanie programu DMG / Prezentacja nagrodzonych projektów:

https://pl-pl.facebook.com/DolnoslaskieMaleGranty/videos/556918958386383/

(prezentacja projektu „Przygoda z teatrem cieni”:  od minuty 09:02)

W realizację projektu zaangażowana była młodzież z Klubu Liderów Młodzieżowych, który jest prowadzony przy lubańskim Inkubatorze Organizacji Pozarządowych. Aktualnie Klub zaprasza nowe osoby w swoje progi. Rozpoczyna rekrutację do swoich szeregów, zachęcając  młodzież w wieku 15+ do włączenia się w działalność grupy.

Więcej informacji:

https://www.instagram.com/klub_liderow_mlodziezowych/

https://www.facebook.com/Lokalny-Inkubator-NGO-w-Lubaniu-1640507489564088/

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...