Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
01-10-2019

27 września Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubaniu przygotowała niespodziankę dla miłośników powieści kryminalnych. Gościem „Galerii nad Schodami” lubańskiego Ratusza był bowiem Ryszard Ćwirlej przez krytyków uznawany za twórcę nowego gatunku literackiego – „kryminału neomilicyjnego”.

Pisarz swoją karierę zawodową zaczynał jako reporter i dziennikarz radiowy oraz telewizyjny. Jest posiadaczem pięciu nominacji i dwukrotnym laureatem nagrody Wielkiego Kalibru. Otrzymał również nagrodę Kryminalnej Piły dla najlepszej miejskiej powieści kryminalnej 2014 roku.

Podczas spotkania pod hasłem „Damsko – męskie spojrzenie na zbrodnię”, autor wspominał narodziny powieści kryminalnej w Polsce, opowiedział o początkach własnej działalności pisarskiej i motywacjach, które skłoniły go do podjęcia się takiego wyzwania. Zdradził także, że często korzysta z uprzejmości byłych pracowników Milicji Obywatelskiej w celu uwiarygodnienia fabuły swoich książek.

Nie zabrakło także czasu na dedykacje, wspólne zdjęcia i krótką wymianę zdań z czytelnikami. Była również możliwość zakupienia powieści autora.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu “Biblioteka dla każdego” – odsłona druga – dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...