Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
22-09-2019

11 września 2019 roku w ramach programu „Zielony Rower” w naszej szkole odbyły się warsztaty ekologiczne z udziałem edukatorów z Nadleśnictwa Pieńsk.

  Powitaliśmy ich programem artystycznym przygotowanym przez klasę III a i klasę III b. Następnie rozeszliśmy się do klas, gdzie leśnicy wprowadzili naszych uczniów w tajemnice lasu. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z tematyką przyrodniczo-leśną dotyczącą w szczególności podstawowych wiadomości o lesie, jego funkcji, budowie, zasiedlających go mieszkańców, jak również elementów dobrego zachowania się w lesie.

Prowadzący pokazali dzieciom oprzyrządowanie leśniczego. Na podsumowanie zajęć teoretycznych uczestnicy oglądali krótki film animowany pt. „Dzik Ryjo”, rozwiązywały zagadki
i karty pracy.
Drugim etapem programu była wyprawa na „Łono Natury” w celu zaprezentowania sprzętu leśniczego w praktyce. Uczniowie mierzyli pierścienie drzew rosnących w okolicy szkoły, a także dokonali pomiaru ich wysokości. Następnym zadaniem był zbiór „darów natury” do stworzenia wspólnej pracy plastycznej. Po powrocie do klasy uczniowie wykonali w grupach kolaż pt. „Mój wymarzony las”.
Na zakończenie zajęć edukatorzy wręczyli uczestnikom upominki i materiały edukacyjne.
W ramach podziękowania za zajęcia rodzice przygotowali słodki poczęstunek „leśne babeczki”. Projekt koordynowała na terenie szkoły Pani Joanna Koszela – nauczyciel biologii, a wsparcia udzieliły wychowawczynie kl. III – p. Jadwiga Zielińska i Joanna Mamos.

Dziękujemy uczniom i rodzicom za wykonanie dekoracji na korytarzu i w klasach oraz za „leśny wizerunek” dzieci, który przyczynił się do niepowtarzalnej atmosfery.
Do zobaczenia za rok, Darzbór!


JM

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...