Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
20-09-2019

Pół wieku razem to wspaniały jubileusz. 19 września w lubańskiej Sali Ślubów Państwo Teresa i Jan Humenowie z tej właśnie okazji zostali uhonorowani Medalem Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznanym przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale pięćdziesiąt wspólnie spędzonych lat to nadzwyczajne wydarzenie. Państwo Teresa i Jan to szczęśliwa para, która przeżyła ze sobą pół wieku. Wiążąc się węzłem małżeńskim przyrzekali sobie wzajemnie dozgonną miłość, szacunek i przyjaźń.

– Przyrzeczenie to składaliście Państwo z ufnością i nadzieją, że będziecie razem żyć ciesząc się ze wspólnych sukcesów, a także a może przede wszystkim będziecie Państwo wspomagać się wzajemnie w trudnych chwilach – rozpoczął Andrzej Choroszy Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Lubaniu.

Jubilaci złożyli sobie wzajemnie słowa podziękowania za okazaną miłość, przywiązanie i opiekę oraz przyrzekali, że uczynią wszystko, aby ich małżeństwo było nadal szczęśliwe.

Następnie uroczystego odznaczenia małżonków dokonał Mateusz Zajdel Zastępca Burmistrza Miasta Lubań. W mieniu swoim oraz Burmistrza Arkadiusza Słowińskiego złożył szacownym Jubilatom najlepsze życzenia.

– Bardzo serdecznie Państwu gratuluję tak wspaniałego jubileuszu. Życzę jeszcze wielu lat w zdrowiu i szczęściu oraz jak najwięcej lat wspólnego życia w małżeństwie. Dają Państwo nam, młodym niesamowity przykład miłości małżeńskiej – mówił Mateusz Zajdel.

Były łzy wzruszenia, kwiaty, szampan i pamiątkowe fotografie. Nie zabrakło gratulacji od najbliższych i najserdeczniejszych życzeń na kolejne lata.

Jaka jest recepta na szczęście małżeńskie tej pary.

– Trzeba być wyrozumiałym, ustępliwym czasami, szanować się i tolerować nawzajem – mówiła Pani Teresa Humen.

Państwo Humenowie poznali się na ślubie siostry Grażyny, na którym byli świadkami. Pan Jan pochodzi z Zaręby, a Pani Teresa z Siekierczyna. Ślub wzięli w wieku 23 lat w Siekierczynie. Początkowo mieszkali w Zgorzelcu, a potem przeprowadzili się do Lubania, gdzie aktualnie mieszkają. Mają dwoje dzieci córkę i syna oraz dwoje dorosłych wnucząt. Wnuczka ma 26 lat, a wnuczek 22 lata.

– Dobrze nam się żyje. Oby zdrowie nadal dopisywało, tak jak jest teraz – powiedziała Pani Teresa. – Szanujemy się. Zawsze i wszędzie chodzimy za rączkę. Niektórzy dziwią się czy śmieją, a niech się śmieją, a my tak lubimy i chodzimy. Zdarzają się też słowa uznania. – Jak pięknie państwo razem wyglądacie – dodała Pani Teresa.

Złote gody to piękna rocznica, będąca przykładem zgody małżeńskiej i dowodem wzajemnego zrozumienia i miłości. To znakomity wzór dla wszystkich, którzy dzisiaj decydują się wstąpić w związek małżeński.

Dostojnym Jubilatom składamy serdeczne gratulacje.

 

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...