Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
11-09-2019

Gmina Miejska Lubań kontynuuje działania w ramach „Programu integracji społeczności romskiej w Polsce na lata 2014-2020.”

Obecnie realizowane są trzy zadania: Wyprawka szkolna, Prawo jazdy szansą na rozwój oraz Remont lokali komunalnych najmowanych przez rodziny romskie - kontynuacja. Dzięki środkom na wyprawkę szkolną (pozyskanym z Ministerstwa Edukacji Narodowej) 18 dzieci pochodzenia romskiego otrzymało materiały biurowe, podręczniki szkolne oraz odzież sportową na lekcje wychowania fizycznego. Realizacja zadania Prawo jazdy szansą na rozwój daje trzem osobom możliwość zdobycia nowych kwalifikacji poprzez udział w kursie prawa jazdy. Zadanie będzie trwało do końca bieżącego roku i jest w całości sfinansowane ze środków Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu. Trzecie zadanie dotyczy wykonania prac remontowych w dwóch lokalach komunalnych najmowanych przez rodziny romskie. W pierwszym z nich zostanie wymienione okno, zaś w drugim piec gazowy CW. Zadanie jest dofinansowane ze środków Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...