Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
12-07-2019

Jak co roku Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubaniu organizuje zajęcia wakacyjne dla dzieci w wieku 6 – 13 lat. To świetna okazja, aby kreatywnie spędzić czas, łącząc zabawę z nauką.

Zaczęliśmy wakacje!!! Przed nami dwa miesiące zabawy. W poniedziałek młodsza grupa zamieniła się w młodych muzyków. Poznaliśmy Bum Bum Rurki :). Starsze dzieci wzięły udział w grze mobilnej rozgrywanej w aplikacji ActionTrack – „Na tropie walizki”.

We wtorek wspólnie z młodszą grupą dowiedzieliśmy się, czym są książki pup – up. Poznaliśmy jedną z nich. To „Kolorowy potwór” Anny Llenas. Druga część zajęć upłynęła nam na ożywianiu pokolorowanych przez nas postaci dzięki aplikacji Quiver :). Co słychać
u starszaków? Rozpoczęliśmy prace nad własnymi grami, do których niezbędne będą
kody QR.

Środa to dla młodszych dzieci poszukiwania tajemniczej srebrnej walizki. Graliśmy w grę mobilną „Na tropie walizki” w aplikacji ActionTrack. Starsza grupa generowała kody QR do swojej gry.

Czwartek upłynął młodszej grupie na kodowaniu robotów Photon. Starsze dzieci rozgrywały gry oparte na kodach QR. Zadanie okazało się niełatwe. Autorami gier byli uczestnicy naszych zajęć, więc to zobowiązuje :).

Pierwszy tydzień wakacji za nami :). Zakończyliśmy go baaaardzo kreatywnie. Wspólnie
z młodszymi dziećmi wybraliśmy się w podróż dookoła świata. Rozmawialiśmy o podróżach. Obejrzeliśmy też dostępną w “Galerii nad Schodami” wystawę Wydawnictwa Dwie Siostry – “Mapy”. Następnie malowaliśmy kulę ziemską :). Starsza grupa konstruowała roboty Lego WeDo 2.0 oraz kodowała Photony :).

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...