Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
16-04-2019

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły w piątek 28 marca zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Uroczystość odbywa się zazwyczaj w II semestrze, kiedy uczniowie znają już cały alfabet.

 Głównym jej celem  było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Podczas spotkania mali czytelnicy obejrzeli przedstawienie pt.”Zaczarowany świat bajek” przygotowane przez starszych kolegów i koleżanki. Zanim jednak nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając. Uczniowie klas I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek.  W tej wspaniałej przygodzie do książkolandii towarzyszyły im starsze koleżanki, które wcieliły się w rolę „Królowej Książki”, „Kota w Butach”, „Czerwonego Kapturka”, ,, Sierotki Marysi”, ,,Calineczki”. Najważniejszym momentem całej uroczystości było złożenie przyrzeczenia przez pierwszoklasistów i sam fakt pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej . Na zakończenie nasi nowi czytelnicy otrzymali kolorowe zakładki do książek oraz pamiątkowe dyplomy pasowania na czytelnika. Wszystkim małym czytelnikom życzymy wspaniałych przygód w świecie książek.

A.Ch.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...