Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
15-04-2019

15. kwietnia o godz. 9:00 188. uczniów lubańskich podstawówek rozpoczęło trzydniowe egzaminy.

W wyniku reformy systemu edukacji, która wpłynęła na likwidację gimnazjów i powrót 8-letnich szkół podstawowych, uczniowie po raz pierwszy przystąpili do egzaminu ósmoklasisty. Napisanie tego egzaminu stanowi warunek ukończenia szkoły podstawowej, jego wyniki wpłyną na rekrutację do szkoły średniej. Im lepszy wynik z egzaminu, tym większa szansa na to, że uczeń dostanie się do wybranego przez siebie liceum czy technikum. 
Na egzamin ósmoklasisty 2019 składają się testy z języka polskiego, matematyki i wybranego języka obcego. W Lubaniu największa grupa uczniów zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego. 

Już drugi tydzień trwa strajk nauczycieli. Pomimo tej trudnej dla wszystkich sytuacji, dyrektorzy lubańskich podstawówek skompletowali składy komisji egzaminacyjnych i egzaminy odbywają się bez przeszkód.

Wszystkim uczniom życzymy powodzenia!

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...