Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
14-04-2019

W dniu 29 marca 2019 r. gościliśmy już kolejny raz w naszej szkole zespół ludzi z ogromną wiedzą, pasją i doświadczeniem.

Jest to kontynuacja innowacji pedagogicznej z matematyki pod hasłem „Gdzie TYKAmatematyka”, prowadzonej przez panią mgr Katarzynę Zając, która nawiązała współpracę z „Krainą Eksperymentów” nauk matematyczno-przyrodniczych Laboratorium Młodego Naukowca z Uniwersytetu w Zielonej Górze - tym razem z zakresu fizyki i chemii.

Kraina Eksperymentów to firma stworzona z myślą o rozbudzaniu i rozwijaniu pasji badawczej wśród dzieci i młodzieży. Tworzą ją osoby, które najlepiej potrafią rozbudzać i rozwijać ciekawość i zainteresowania.

Warsztaty pokazały, że nie trzeba wielkich nakładów finansowych, by nauka była ciekawa, że to nie tylko tablica, książki, zeszyty, ale także doświadczenia, liczne eksperymenty budzą w młodym człowieku pasję prawdziwego naukowca.

Uczniowie wcielili się w role eksperymentatorów, którzy (każdy samodzielnie) prowadzili własne doświadczenia.

A wszystko to we własnej szkole, która ma bardzo dobrą bazę i świetne kontakty z ludźmi nauki i pasji.

Mali naukowcy przy pomocy bezpiecznych odczynników i odpowiedniego sprzętu pod czujnym okiem instruktorów, odkrywali prawa fizyki i chemii.

Podczas zajęć dzieci były świadkami widowiskowych eksperymentów, samodzielnie przeprowadzały doświadczenia przy swoim stanowisku, zrobiły m. in. ,,Glutożelki”, dowiedziały się różnych ciekawostek i wzięły udział w naukowych zabawach.

Uczniowie już  czekają na kolejne spotkania.

A.O.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...