Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
12-04-2019

Na remont mieszkań, prawo jazdy i wyprawkę szkolną - ponad 25 tysięcy złotych ze środków zewnętrznych zostanie przeznaczonych na potrzeby lubańskich Romów.

W ramach Programu integracji społeczności romskiej w Polsce na lata 2014 – 2020 w roku bieżącym Urząd Miasta Lubań uzyskał trzy dotacje. Zdobyta kwota wspomoże realizację trzech zadań. Ponad 2 tys. zł pozwoli kontynuować remont lokali komunalnych najmowanych przez rodziny romskie. Prawie 6 tys. zł zostanie wydane na zadanie „Prawo jazdy szansą na rozwój”, zaś 17 600 zł będzie przeznaczone na wyprawkę szkolną dla dzieci z romskich rodzin. Wykaz dotacji celowych został już zatwierdzony przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Środki otrzymamy z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Ministerstwa Edukacji. Obecnie trwa dalsza weryfikacja i aktualizacja wniosków, w celu dostosowania kwot, o które wnioskował lubański urząd z kwotami zatwierdzonymi przez ministerstwo. Już w maju br. planuje się rozpoczęcie pierwszego z zadań.

(ŁCR)

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...