Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
08-03-2019

Miasto wręcza rodzicom nowo narodzonych dzieci kupon na bezpłatny, roczny bilet do Zoo

Projekt, który Nasze Zoo Görlitz-Zgorzelec we współpracy z Miastem Görlitz zainicjowało w 2012, rozszerzono o kolejne, zarówno polskie (Zgorzelec, Bolesłwiec, Lubań),  jak i niemieckie (Bautzen, Löbau) miasta. W ramach projektu rodzice nowo narodzonych dzieci, odbierając akt urodzenia w urzędzie stanu cywilnego otrzymują kupon na roczny bilet. Kupon można zrealizować w Naturschutz-Tierpark Nasze Zoo Görlitz – Zgorzelec przy Zittauerstr. 43, za okazaniem odpisu skróconego aktu urodzenia.

Ściśle mówiąc, bilet otrzymuje matka lub ojciec, gdyż dzieci do lat 3 nie płacą za wstęp w Naszym Zoo. Można go  zrealizować do końca pierwszego roku życia maleństwa, tak aby obowiązywał na cały drugi rok. Dzięki temu maluch będzie mógł doświadczać wizyt w zoo bardziej świadomie. Co jeśli minie data pierwszych urodzin?  Kupon nie przepada. Można go zrealizować na czas jaki pozostał do ukończenia 24 miesiąca życia.   Celem tego powitalnego prezentu jest stworzenie emocjonalnej bliskości ze zwierzętami, gdyż tylko to co znamy i kochamy potrafimy chronić. Ochrona gatunków to jedno z głównych działań goerlitzkiego zoo, a jednym z jego wielu ważnych wkładów w ochronę gatunków jest m.in. hodowla wielu chronionych oraz zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt.

 

Naturschutz-Tierpark Görlitz e. V. Zittauer Straße 43 02826 Görlitz
Telefon +48 511265 954,  +49 (0)3581 66 93 000 fax: +49 (0)3581 66 93 001
nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de  www.nasze-zoo.pl 

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...