Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
30-01-2019

Dnia 15 stycznia w naszej szkole odbył się IX Finał Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas VIII i III gimnazjum. Tematem konkursu była „Moja Niepodległa mała i duża Ojczyzna”.

Do etapu finałowego dotarło 8 uczestników, w tym reprezentantka naszej szkoły Kornelia Orlik z klasy VIII A, która przygotowywała się pod czujnym okiem pani Tamary Bużantowicz.

W dobie technologii sztuka recytacji nie cieszy się dużym uznaniem młodego człowieka, tym bardziej należy docenić ogromne zaangażowanie i pasję recytatorów, których oceniało jury składające się z naszych lokalnych literatów : pani Krystyny Sławińskiej, pana Kazimierza Kilijana oraz pana Leona Iwińskiego.

Zmagania zakończyły się zwycięstwem Julii Gabskiej z SP w Smolniku. Nasza reprezentantka Kornelia Orlik zajęła równie zaszczytne II miejsce.

Gratulujemy.

A.Sz.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...