Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
07-12-2018

Przedstawiciele stowarzyszeń, fundacji i klubów sportowych z Lubania i powiatu lubańskiego uczyli się, jak z sukcesem współpracować z mediami oraz pisać chwytliwe teksty prasowe.

Organizacje pozarządowe często bez powodzenia próbują zainteresować media swoimi społecznymi działaniami. Szczególnie dla małych stowarzyszeń, fundacji czy klubów jest to duże wyzwanie. Brakuje im wiedzy i  praktycznych umiejętności, jak pisać chwytliwe teksty prasowe o realizowanym przez siebie projekcie czy akcji.  Praktyczne szkolenie „Efektywna współpraca z mediami”, zorganizowane dla stowarzyszeń, fundacji i klubów 22 listopada w Lubaniu, było odpowiedzią na potrzeby zgłaszane już od dłuższego czasu przez lokalny sektor pozarządowy. W trakcie spotkania, prowadzonego przez redaktorów portalu eLuban.pl – Ewę i Tomasza Jurak, uczestnicy otrzymali informacje na temat pracy dziennikarza i redakcji oraz wskazówki, jak współpracować z mediami. Ćwiczyli w praktyce pisanie interesujących relacji z własnych działań.  W zajęciach uczestniczyli przedstawiciele aż 10 organizacji.

 Szkolenie zostało zorganizowane przez Dolnośląski Punkt Doradczy - prowadzony w Lubaniu przez Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” - we współpracy z Łużyckim Centrum Rozwoju w Lubaniu, przy dofinansowaniu ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego.

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...