Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
04-12-2018

30.11.2018 r. odbyło się przedstawienie teatralne w wykonaniu sześciolatków z grupy V. Dzieci zaprezentowały spektakl pt. „Wszyscy jesteśmy tacy sami” z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Była to opowieść o dzieciach, które zaprzyjaźniły się z niepełnosprawnym Wojtkiem. Historia uświadomiła przedszkolakom, że z każdym można się świetnie bawić i nieważne czy ktoś jest pełnosprawny czy nie. Mali aktorzy perfekcyjnie odegrali swoje role. Po występie zostali obdarowani gorącymi brawami oraz słodkościami. Tego dnia dzieci z naszego przedszkola miały okazję dowiedz.ieć się, kim są niepełnosprawni i z jakimi trudnościami na co dzień muszą się borykać. Następnie dzieci miały okazję wcielić się w role osób niepełnosprawnych. Musiały one wykonać różne czynności dnia codziennego, np. bez użycia słów przekazać, że chcą iść na lody, odgadnąć z ruchu warg o czym mowa, narysować coś na tablicy w grubych rękawiczkach, rozpoznać przedmioty za pomocą zmysłu dotyku z zasłoniętymi oczami, skakać  na jednej nodze. Dzięki tej akcji dzieci w sposób aktywny poznały z jakimi codziennymi trudnościami zmagają się osoby niepełnosprawne. Ponadto zrozumiały ideę niesienia pomocy osobom z różnymi deficytami. Na zakończenie wspólnie podziękowaliśmy piosenką wszystkim niepełnosprawnym koleżankom i kolegom z naszego przedszkola. To dzięki nim możemy codziennie stawać się bardziej tolerancyjni i opiekuńczy, uczyć prawidłowego zachowywania wobec osób niepełnosprawnych,  a także odpowiedzialności oraz życzliwości wobec siebie.

                                                             A.D. 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...