Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
26-11-2018

W dniach 17-18.11.2018 r. w Legnicy odbył się międzynarodowy turniej karate International Karate Cuprum Cup Polish Open 2018, zorganizowany przez klub sportowy Tora Legnica.

W zawodach wzięło udział ponad 200  zawodników z 19 klubów z Polski i Czech. Nie zabrakło tam również reprezentacji z KS Samuraj Lubań, gdzie na turniej pojechali najlepsi zawodnicy z klubu, finaliści Lubańskiej Gali Samuraja w składzie – Oliwia Sławińska, Olivia Włodarska D”onofrio, Amelia Gruganiec, Amelia Jędrych, Mikołaj Jaworski, Wiktor Jaworski, Filip Pierzak, Maksymilian Galiński, Fryderyk Haik pod nadzorem trenerów – Jacka Jaworskiego i Tomasza Podbuckiego. I tym razem zawodnicy z samuraja nie zawiedli, dzielnie walcząc o swój finał w poszczególnych konkurencjach wiekowych,  zdobywając swoje medale – 1 złoty, 12 srebrnych i 7 brązowych medali, łącznie 20 medali. W finale tego turnieju znaleźli się niemal wszyscy zawodnicy z KS Samuraj Lubań, reprezentując tym samym bardzo dobry poziom szkoleniowy i przygotowanie.

Kolejno swoje medale w poszczególnych konkurencjach wiekowych zdobywali:

  • Mikołaj Jaworski – I m. w Kumite , III m. w Kumite druż. 
  • Filip Pierzak – II m. w Kata; III m. w Kumite druż. 
  • Maksymilian Galiński – II m. w Kata, III m. w Kumite druż.
  • Fryderyk Haik – II m. w Kata, II m. w Kumite ind.
  • Wiktor Jaworski – III m. w Kata
  • Amelia Jędrych – II m. w Kata Team, II m. w Kumite ind., III m. w Kata
  • Amelia Gryganiec – II m. w Kumite ind., III m. w Kata, III m. w Kumite druż. 
  • Olivia Włodarska D”onofrio – II m. w Kumite ind., II m. w Kata Team, III m. w Kata, III m. w Kumite druż. 
  • Oliwia Sławińska – II m. w Kumite ind., II m. w Kata Team, III m. w Kata; III m. w Kumite druż. 

Ostatecznie KS Samuraj Lubań uplasował się na 6 miejscu w  rankingu całego turnieju na 19 klubów z Polski i Czech, co z pewnością daje dobre rokowania do przyszłych powołań do kadry narodowej i pokazuje dobry cykl treningowy.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za dobrą promocję naszego regionu i samego klubu. Dziękujemy także wszystkim instruktorom KS Samuraj Lubań za poświęcenie, oddanie i dobre przygotowanie zawodników na różnych etapach ich rozwoju –Tomaszowi Podbuckiemu, Elżbiecie Kordyka, Sylwii Smajda, Markowi Frońda, Sławomirowi Bartniak i Jackowi Jaworskiemu.

Dziękujemy także rodzicom naszych zawodnikom za partycypowanie w kosztach wyjazdu oraz Państwu Haik, Pierzak, Jaworkim i  Galińskim w pomocy podczas wyjazdu, transporcie i sprawowanie opieki nad zawodnikami  podczas zawodów.

Ponadto bardzo dziękujemy sponsorom KS Samuraj Lubań, którzy na co dzień wspierają naszą działalność,  a m. in. miastu Lubań, gminie Lubań, Starostwu Powiatowemu w Lubaniu, Gminie Świeradów Zdrój, Nadleśnictwu Świeradów Zdrój, Stacji kontroli pojazdów Zodiak,  Firmie Stempel-Druk, Firmie Dan-Sport Wrocław, Firmie Autoczęścionline24.pl Berlin, Ministerstwu Sportu i Turystyki oraz klubowi Viktoria w Lubaniu,  a także za bardzo dobra współpracę Gimnazjum Publicznemu w Pisarzowicach i Miejskiemu Zespołowi Szkół w Świeradowie Zdroju, gdzie na co dzień prowadzone są zajęcia.   

Szef wyszkolenia - Jacek Jaworski

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...